Pk, 22.09.2023.

Saeimas deputāts Mičerevskis par padomnieci izraudzījies aktīvisti no "Progresīvajiem"

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8
Partijas "Progresīvie" biedre Selma Teodora Lavrence piedalās piketā par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību.
Partijas "Progresīvie" biedre Selma Teodora Lavrence piedalās piketā par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību. Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunā Saeimas deputāta Māra Mičerevska (agrāk - "Attīstībai/Par!") palīdze Saeimā būs Rīgas domes Deputātu darbības nodrošināšanas nodaļas vecākā referente Selma Lavrence, kura pazīstama kā aktīva partijas "Progresīvie" dalībniece un jauniešu organizācijas "Protests" valdes priekšsēdētāja.

Mičerevskis norāda, ka pēc izstāšanās no partijas “Latvijas attīstībai” saņēmis atbalstu un palīdzību "no ļoti daudziem foršiem, dedzīgiem un godīgiem cilvēkiem" - gan no JKP, gan NA, gan JV partijām, gan no pilnīgi apolitiskiem cilvēkiem.

"Man par lielu pārsteigumu, visdraudzīgāk pret mani izturējās partija “Progresīvie”, uz ko agrāk raudzījos ļoti skeptiski. Arī tagad ideoloģiski ar "Progresīvajiem" mums nav saderības – viņi priekš manis ir pārāk kreisi.

Partijā es noteikti nestāšos, un vismaz gadu man arī tas nav jādara.

Taču, manuprāt, Latvijas politikā ideoloģiskās nesaskaņas tiek izmantotas, lai novērstu uzmanību no galvenās problēmas – ka atsevišķi cilvēki un cilvēku grupējumi negodīgi tirgojot politisko ietekmi, melojot, nozog mums iespēju kopīgi dzīvot labākā Latvijā," norāda deputāts.

Paziņojumā viņš paudis cerību, ka pienāks laiks, kad partijas varēs strīdēties par nodokļiem, ideoloģiju un valsts attīstības iespējamiem virzieniem, "taču diemžēl šobrīd ir laiks, kad pirms balsojumiem acīmredzot tiek pirktas deputātu balsis, lai kārtējo reizi izglābtu azartspēles vai palīdzētu kādam konkrētam “biznesmenim”. Ir laiks, kad valsts ir palikusi tikai par izkārtni, lai kafejnīcās vai partiju birojos sarunātu, kā sadalīt naudu."

Vienlaikus viņš paudis pārliecību, ka visās partijās godīgo cilvēku ir krietni vairāk par negodīgajiem un ka ar laiku Latvijas politika mainīsies.

Skaidrojot padomnieces izvēli, Mičerevskis norāda, ka ar Lavrenci strādājis kopā jau Rīgas Domē, kur viņa palīdzējusi frakcijā. "Viņa ir jauna, ļoti gudra, zina daudzas valodas un jau ir pieredzējusi un orientējas politikā. Es vēlēšos, lai viņa man palīdz ar tehniskām lietām, kā arī lai vienmēr atgādina, ja es kādā brīdī sāku iesūnot un piemirst, ka politikā gāju ar domu, ka vēlos, lai tā mainās, nevis lai mainos es."

Kā ziņots, iekšlietu ministre Marija Golubeva 7. jūnijā informēja Saeimas Prezidiju par deputātes mandāta nolikšanu uz ministres amata pienākumu pildīšanas laiku. 

Saskaņā ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem nākamajam mandāts Rīgas vēlēšanu apgabalā pienākas Rīgas domniekam Mārim Mičerevskim.

Mičerevskis pērn izstājās no partijas "Latvijas attīstībai" (LA) pēc tam, kad atklāti stāstīja par īpatnībām partijas finansēšanā un par toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces prettiesisku SIA "Rīgas satiksme" autostāvvietas caurlaides izmantošanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 8

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais