Sestdien pirmo Covid-19 porti saņēmuši tikai 883 cilvēki; vakcinēšanos noslēguši 4212

FOTO: Shutterstock

Vakcinācijas pret Covid-19 temps šonedēļ Latvijā ir līdzīgs laikam pirms Jāņu brīvdienām, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Šonedēļ līdz šim ir sapotēti ap 70 000 cilvēku jeb vidēji ap 11 600 cilvēki dienā. Šāds temps ir līdzīgs nedēļai pirms Jāņu brīvdienām. Svētku laikā vakcinācija būtiski kritās, savukārt iepriekš mazāk potēto bija aprīļa izskaņā, kad Latvijā vien parādījās daudz plašāka vakcīnu pieejamība.

Līdz šim šis rādītājs visaugstākais ir bijis nedēļā no 24.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 500 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28.maijā, kad potes saņēma ap 24 400 cilvēki. No 10.maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet vasarā šie rādītāji būtiski kritās.

Starp sapotētājiem joprojām maza ir to cilvēku daļa, kas izvēlējušies uzsākt vakcinēšanās procesu.

Sestdien potes pret Covid-19 saņēmušas 5095 personas, tostarp pirmo porti - 883 cilvēki, bet vakcinēšanās procesu noslēguši 4212 cilvēki.

No tiem 891 cilvēks saņēmis "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā "Cits iedzīvotājs" vai "Pēc paša vēlēšanās", bet starp sapotētājiem bijis arī lielāks skaits senioru. Vakcinācija veikta 22 iestādēs, bet visplašāk to veica "Veselības centru apvienība", "Veselības centrs 4" un SIA "Luc Medical".

Pirmajai potei izmantota gandrīz vienīgi "Pfizer" vakcīna. Savukārt otrajai potei visbiežāk lietotas "Pfizer" un "AstraZeneca" vakcīnas.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 607 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši - ap 569 000 cilvēku, attiecīgi

pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 32,1% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši - ap 30,1%.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen". Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

Uz augšu
Back