Pandēmijas ietekme uz garīgo veselību būs ilgtermiņa un tālejoša, brīdina PVO

FOTO: Shutterstock

Pandēmijas ietekme uz garīgo veselību būs "ilgtermiņa un tālejoša", ceturtdien brīdināja Pasaules Veselības organizācija (PVO), vienlaikus ekspertiem un līderiem mudinot reaģēt uz stresa un trauksmes problēmām, kas ir saistītas ar Covid-19 krīzi.

"Vienā vai otrā veidā skarti ir visi," teikts PVO paziņojumā, kas izplatīts, Atēnās sākoties vairāku desmitu valstu veselības ministru sanāksmei.

"Trauksme ap vīrusa transmisiju, lokdaunu un pašizolācijas psiholoģiskais iespaids" ir daži no garīgās veselības krīzes pastiprināšanās faktoriem līdzās stresam, kas ir saistīs ar bezdarbu, finanšu raizēm un sociālo atsvešinātību.

"Pandēmijas ietekme uz garīgo veselību būs ilgtermiņa un tālejoša," teikts paziņojumā.

PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge norādīja, ka garīgā veselība būtu uzskatāma par vienu no "fundamentālajām cilvēktiesībām", atgādinot arī, ka pandēmija sagrāvusi cilvēku dzīves.

"Pandēmija ir satricinājusi pasauli," viņš sacīja konferencē.

"Pasaules mērogā zaudēti četri miljoni dzīvību, iztikas līdzekļi izpostīti, ģimenes un kopienas izjauktas, uzņēmumi bankrotējuši un cilvēkiem laupītas iespējas."

PVO aicināja stiprināt garīgās veselības dienestus kopumā, kā arī uzlabot piekļuvi aprūpei ar tehnoloģiju starpniecību.

PVO arī mudināja uzlabot psiholoģiskā atbalsta dienestus skolās, augstskolās un darba vietās, kā arī cilvēkiem, kas cīņā ar Covid-19 atrodas frontes pirmajās līnijās.

Uz augšu
Back