Sv, 4.06.2023.

"Akropolis Group" iegādājas tirdzniecības centru "Alfa"

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
Tirdzniecības centrs "Alfa"
Tirdzniecības centrs "Alfa" Foto: Paula Čurkste/LETA

Nekustamo īpašumu kompānija "Akropolis Group", kam pieder iepirkšanās un izklaides centri "Akropolis" Viļņā, Klaipēdā un Šauļos un "Akropole" Rīgā, iegādājusies vienu no lielākajiem tirdzniecības centriem Rīgā - "Alfa", aģentūrai LETA pavēstīja "Akropolis Group" pārstāvji.

"Akropolis Group" parakstījis līgumu ar Norvēģijas uzņēmumu "AMD Holding" par 100% kapitāla daļu iegādi tā Latvijas meitasuzņēmumā "Delta Property". Uzņēmumam "Delta Property" pieder 9,7 hektāru zemes gabals un ēka Brīvības ielā 372, kurā atrodas tirdzniecības centrs "Alfa" ar kopējo platību aptuveni 154 000 kvadrātmetri.

Puses ir vienojušās neatklāt iecerētā darījuma vērtību, kas tiks pabeigts pēc tam, kad būs saņemta Latvijas Konkurences padomes atļauja.

"Akropolis Group" izpilddirektors Manfreds Dargužis norāda, ka uzņēmums sasniedzis vadošo pozīciju starp iepirkšanās un izklaides centriem, attīstot pats savus projektus, taču tam vienmēr ir bijušas ambīcijas augt arī iegādes darījumu ceļā.

"Darījums Rīgā nostiprina mūsu vadošo pozīciju un parāda mūsu pārliecību par tirdzniecības centru biznesa nākotni," norāda Dargužis.

Tirdzniecības centra "Alfa" kopējā platība ir aptuveni 154 000 kvadrātmetru, no kuriem 94 000 kvadrātmetru ir platības daļa, neskaitot autostāvvietas. Iznomājamā iepirkšanās platība ir 71 000 kvadrātmetru. Autostāvvietās vienlaikus var novietot 1750 automašīnas. Tirdzniecības centrā darbojas 210 veikali. "Alfā" atrodas tādu zīmolu veikali kā "Zara", "Reserved", "H&M", "Euronics", "Sportland", "Kidzone", "Cenuklubs.lv", "Cinamon", "Lido", "McDonalds", kā arī citi veikali un pakalpojumu sniegšanas vietas. Tirdzniecības centrā atrodas arī "Rimi" lielveikals.

Tirdzniecības centrs "Alfa", kuru apmeklē aptuveni septiņi miljoni apmeklētāju gadā, 2019.gadā tika būtiski modernizēts un paplašināts, ieguldot aptuveni 55 miljonus eiro.

Kad darījums tiks pabeigts, Rīga kļūs par pirmo pilsētu, kurā "Akropolis Group" pārvaldīs divus iepirkšanās un izklaides centrus. 

Pirms diviem gadiem Rīgā atvērtā iepirkšanās un izklaides centra "Akropole" platība ir aptuveni 97 000 kvadrātmetru, ieskaitot iznomājamo tirdzniecības platību 61 100 kvadrātmetru un birojus 9750 kvadrātmetru platībā. Tajā ir apmēram 190 veikalu, apmeklētājiem pieejamas 2400 autostāvvietas.

"Esam pārliecināti, ka divu iepirkšanās un izklaides centru sinerģija palīdzēs piedāvāt maksimālu pakalpojumu spektru Rīgas iedzīvotājiem un viesiem," pauda Dargužis.

Latvijas Konkurences padomei lēmums jāpieņem ne vēlāk kā četru mēnešu laikā pēc nepieciešamo dokumentu iesniegšanas. Darījumā "Akropolis Group" juridiskos jautājumos konsultē advokātu birojs "TGS Baltic".

SIA "Akropole Rīga" reģistrēta 2005.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2845 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Lietuvas "Akropolis Group", bet patiesais labuma guvējs ir mazumtirdzniecības tīkla "Maxima" patiesais labuma guvējs Lietuvas pilsonis Nerijs Numa (līdz 2020.gadam - Numavičs). 2019.gadā "Akropole Rīga" strādāja ar 995 284 eiro apgrozījumu un 25 772 eiro peļņu.

"Delta Property" reģistrēta 1998.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 6 260 635 eiro. Uzņēmums 2019.gadā strādāja ar 12,429 miljonu eiro apgrozījumu un guva 4,882 miljonu eiro peļņu. 

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu