Tehnoloģijas attīsta patērētāju pieprasījums

Jānis Vēvers
Tehnoloģijas attīsta patērētāju pieprasījums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Kompānijas Huawei jaunākais un jaudīgākais viedpulkstenis Watch 3 Pro ir uzņēmuma atbilde uz patērētāju vēlmi lietot aizvien jaudīgākas un iespējām bagātākas ierīces.

Kopš viedpulksteņu sērijas Watch izveidošanas kompānija mērķtiecīgi virzījusies elitāras viedierīces radīšanas virzienā. Ar katru nākamo paaudzi pulkstenis kļuvis izsmalcinātāks un funkcijām bagātāks. Jaunākais un jaudīgākais šīs sērijas pārstāvis Watch 3 Pro apvieno patiesi aristokrātisku dizainu ar vismodernākajām iespējām. To skaitā arī eSIM atbalstu, kas ļauj atstāt tālruni mājās un doties ikdienas gaitās vienīgi ar pulksteni uz rokas. Un joprojām būt sasniedzamam. Taču tie ir tikai daži no jaunumiem. Ar daudziem citiem sarunā ar TVNET iepazīstina zīmola produktu apmācību vadītājs Latvijā Mikus Tillers.

Mikus Tillers
Mikus Tillers Foto: Publicitātes foto

Watch 3 Pro ir Huawei pirmais viedpulkstenis ar Harmony OS operētājsistēmu. Kādas iepriekš nebijušas iespējas tā sniedz?

Harmony OS tika radīta, lai uzlabotu lietotāju pieredzi un veidotu lielisku vairāku ierīču sadarbību jeb vienotu ekosistēmu, kas ļaus ērti vienai «superierīcei» pārvaldīt vairākas ierīces, arī Watch 3 Pro. Šī operētājsistēma lieliski mijiedarbojas ar jaudīgo divkāršo čipkopu, kas sniedz pulksteņa ātrdarbību, plūdenumu, šķirstot un navigējot starp funkcijām, un protams arī energoefektivitāti, lai spētu nodrošināt šo patiesi ilgo darbības laiku starp viedpulksteņiem, kas pieejami.

Pulkstenis pirmoreiz ir pieejams AppGallery veikalā. Kādas ir interesantākās jau lejupielādējamās pulkstenim pielāgotās lietotnes?

Šī gada sākumā AppGallery pievienojās pirmā trešās puses lietotne - Fitify, kas pielāgota sadarbībai ar Huawei viedpulksteņiem. Ar šo soli mums bija būtiski parādīt, ka esam atvērti sadarbībai ar trešo pušu lietotņu izgatavotajiem viedpulksteņiem, kas ir vainagojies panākumiem, un arvien vairāk dažādu kategoriju lietotnes pievienojas. Tā kā klientiem ir svarīgi, lai viedpulkstenis atvieglotu ikdienu, starp populārākajām lietotnēm atrodamas laika prognozes, mūzikas un navigācijas lietotnes.

Foto: Publicitātes foto

Kopš pandēmijas sākuma izteiktu uzvaras gājienu piedzīvojušas tieši fitnesa lietotnes, jo līdz ar aizvērtajiem sporta klubiem cilvēki arvien vairāk sāka sportot mājās un pievērsa vairāk uzmanību savām fiziskajām aktivitātēm.

AppGallery lietotnē pieejama virtuālā tastatūra atslēgas vārdu ievadīšanai. Kādēļ tāda nav pievienota pašā Harmony OS, lai varētu no pulksteņa atbildēt uz ziņojumiem? Vai ir plānots radīt šādu iespēju, ņemot vērā, ka eSIM atbalsts ļauj lietot pulksteni bez telefona?

AppGallery lietotnē tastatūra ir pievienota ērtākai un ātrākai lietotņu meklēšanai. Atbildēt uz paziņojumiem pagaidām nav iespējams, kas skaidrojams ar to, ka ziņojumus var saņemt Bluetooth režīmā, kad blakus ir telefons, no kura lietotājam ir daudz ērtāk atbildēt un navigēt. Tomēr jāņem vērtā, ka ar katru atjauninājumu tiek uzlabotas esošās un pievienotas jaunas funkcijas.

Viedpulkstenim pirmoreiz ir eSIM atbalsts, kas ļauj pulksteni lietot bez telefona. Vai telefona atstāšana mājās un paļaušanās uz saziņu caur pulksteni varētu kļūt par noturīgu tendenci, vai arī šī iespēja būs noderīga vien specifiskos brīžos - treniņu laikā, baseinā, pie stūres?

Skatoties uz šī brīža lietotāju paradumiem, novērojam vairāk drošības sajūtas tendences, tai skaitā būt sasniedzamam treniņu laikā, kā arī gadījumos, kad telefons ir vienkārši aizmirsts mājās vai atstāts automašīnā, lai nepalaistu garām svarīgu zvanu no dzīvesbiedra. Mēs, lietotāji, tomēr vēl neesam gatavi pilnībā beigt priecāties par lielo ekrānu burvību telefonos. Tie tomēr sniedz daudz vairāk iespēju un funkciju. Turklāt mobilo sakaru operatori pagaidām neparedz eSIM pakalpojumu tikai viedpulktenim – ir nepieciešams arī fizisks tarifu plāns telefonam, pie kura var pievienot eSIM pakalpojumu.

Taču es ticu, ka tehnoloģiskie risinājumi pavisam tuvā nākotnē ļaus mums atbrīvot vietu kabatā vai somiņā un izmantot tikai šāda veida valkājamās ierīces. Lielu lomu šeit spēlēs mode un tirgus tendences, kā arī klientu prasības.

Šogad zīmola pulksteņu mērījumu klāstam pievienojusies ādas temperatūras mērīšana. Vai tā kaut kā īpaši brīdina par paaugstinātu temperatūru, un pie cik grādu rādījuma lietotājam vajadzētu veikt ķermeņa temperatūras mērījumu?

Jā, šī ir jauna un ļoti noderīga informācija katram pulksteņa lietotājam ikdienā, jo spēj brīdināt gan par pārkaršanu saulē, kas šovasar bija ļoti aktuāli, gan gluži pretēji – nosalšanu. Šiem datiem nepārtraukti var sekot līdzi uz paša pulksteņa ekrāna vai Huawei Veselība lietotnē (Huawei Health). Normāla ādas temperatūra ir no 33,5 līdz 36,9 grādiem pēc Celsija skalas. Ja cilvēkam ir slikta pašsajūta dažu stundu vai visas dienas garumā un arī grafiskie mērījumi viedpulkstenī norāda uz ilgstoši paaugstinātu temperatūru, tad vajadzētu ņemt talkā medicīnisko termometru precīzākam mērījumam. To noteikti nav jēgas darīt uzreiz pēc fiziskām aktivitātēm.

Foto: Publicitātes foto

Pēc treniņa vēlams ieturēt 30 minūšu pauzi, ieiet dušā un tikai tad veikt temperatūras mērījumu. Tāpat arī ir jāseko līdzi, vai sensori nav pārklājušies ar sviedriem, netīrumiem un, kas ir būtiski šī brīža situācijā, ar dezinfekcijas līdzekļiem. Visi šie faktori var ietekmēt rādījumus.

Kādas inovācijas tuvākajā laikā vēl gaidāmas mērījumu jomā?

Līdz ar katru jauno produktu tiek uzlabots jau iepriekš radītais, lai veicinātu vēl precīzāku informācijas apmaiņu starp ierīci un tās lietotāju. Jāsaprot ir arī tas, ka starp viedierīci un profesionālu medicīnas aparatūru ir milzīga atšķirība, līdz ar to mēs cenšamies radīt viedus palīgus, kas var palīdzēt sekot savam veselības stāvoklim ikkatrā treniņā vai ikdienas gaitās, taču pulkstenis nav ārsts un tā dati, neatkarīgi vai pulsa, vai SpO2, vai kādi citi mērījumi, ir tikai atsaucei, lai nepieciešamības gadījumā vērstos pie ārsta.

Watch 3 Pro ir lielāka baterija kā jebkad, taču pat ar neaktivizētu eSIM tā iztērējas pāris dienas ātrāk nekā Watch 2 Pro. Vai tā ir jaunās operētājsistēmas īpatnība, vai tērētājs meklējams citur?

Grūti ir salīdzināt šīs abas ierīces gan tehnoloģisko risinājumu, gan iespēju svaru kausos. Es teiktu, ka tā ir mūsu ikdienas vajadzību īpatnība, kur mēs esam palikuši prasīgāki arī pret ierīcēm, ko izmantojam, proti, mēs vēlamies spilgtākos ekrānus, ātrāko darbību, vairāk funkciju un iespēju, turklāt maksimāli precīzu. Tas viss arī prasa lielus enerģijas resursus. Savukārt mums nākas ražot jaudīgākas komponentes, lai apmierinātu lietotāju prasības. Viss ir līdzsvarā. Līdzīgi kā ar datu apjomu – pirmajiem kameru telefoniem kopējā atmiņa bija ap 64 MB un varēja saglabāt tikai ap 20 bildēm, kas šobrīd šķiet smieklīgi. Daža laba bilde mūsdienās var aizņemt vairāk atmiņas, taču, tam laikam, tas likās vairāk kā apmierinoši. Līdzīgi arī tagad – tehnoloģijas attīsta pieprasījums.

Raksts tapis sadarbībā ar Huawei Latvija.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu