Video ⟩ Piketā pie Rīgas pils pret valdību un vakcināciju vienojas Šlesera un Gobzema atbalstītāji
Sāk kriminālprocesu par uzbrukumu policistam

Pēc plkst.22.00 akcijas dalībnieki pulcējās nesankcionētā pasākumā pie Ministru kabineta FOTO: TVNET

Rīgas centrā pie Brīvības pieminekļa šovakar notika Aināra Šlesera partijas organizētā ziedu nolikšana, pēc kuras pasākuma dalībnieki devās gājienā uz Rīgas pili, kur plkst.20.00 vakarā piketu rīkoja Alda Gobzema atbalstītāji, kas ir neapmierināti ar "obligāto" vakcināciju un Kariņa valdību. Vēlu vakarā jau pēc saskaņotā akcijas laika demonstranti pulcējās arī pie Ministru kabineta ēkas, kur daļa klātesošo izcēlās ar provokatīvu uzvedību.

Šlesers pie Brīvības pieminekļa saviem atbalstītājiem atgādināja jau partijas dibināšanas sanāksmē pausto neapmierinātību ar «Kariņa un Levita režīmu», kā arī iepazīstināja ar savas topošās valdības «ministriem» un prezidenta amata kandidāti Jūliju Stepaņenko. Pēc Aināra Šlesera teiktā, tik drastiski Covid-19 ierobežojošie pasākumi kā Latvijā neesot nekur citu pasaulē. Pēc īsās uzrunas viņš aicināja klātesošos doties uz Rīgas pili, un izteica cerību, ka policija būs «kopā ar tautu».

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Vēlāk Šlesera partijas aktīvisti pievienojās Gobzema iniciētā piketa dalībniekiem pie Rīgas pils, kur protesta akcija turpinājās. Ziņu aģentūras LETA novērojumi liecina, ka Vecrīgā bija sapulcējušies pāris tūkstoši piketētāju, lai protestētu pret «obligātu vakcināciju» pret Covid-19. 

Uz akcijas oficiālo sākumu ap plkst.20, saplūstot abām protestētāju grupām, to skaits jau bija lēšam ap pāris tūkstošiem. Pikets tika pieteikts arī Rātslaukumā, taču tur tik plaša cilvēku aktivitāte nebija vērojama.

Šāds cilvēku skaits pārsniedz pašlaik protesta akcijās maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, līdz ar to protestētājus pieskata liels skaits policistu un ap pili novietotas barjeras. Cilvēku pūlis neievēroja ne distances, ne sejas masku lietošanas prasības, kā to paredz esošie epidemioloģiskie noteikumi.

Lai arī protestētāju pūlī bija dzirdami arī radikāli aicinājumi, līdz pat plkst.21.00 asi konflikti ar policistiem nebija novēroti.

Pēc protesta akcijas beigām piketa dalībnieki devās uz Brīvības pieminekli un vēlāk arī uz Ministru kabinetu.

FOTO: TVNET

Piketa «pret obligāto vakcināciju» izskaņā Rīgā, pie valdības mājas, bija vērojama vēl neizklīdušo protestētāju provokatīva uzvedība, bet Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par uzbrukumu policistam.

Izskanot uz protestu aicinājušā opozīcijas politiķa Alda Gobzema pēdējām runām pie valdības mājas un solījumiem par potenciāla streika rīkošanu, protesta rīkotāji ap plkst.22 paziņoja par pasākuma noslēgšanos, aicinot cilvēkus izklīst. Daļa no sanākušajiem tiešām devās prom, tomēr liela daļa cilvēku jau mazākās grupiņās palika gan Brīvības bulvārī, gan Brīvības pieminekļa tuvumā.

Tuvojoties plkst.23, pie valdības mājas joprojām bija daudz cilvēku, pūlī izskanot jautājumiem, ko darīt tālāk.

Pēc pasākuma oficiālajām beigām jau bija vērojama protestētāju agresīvi provokatīva rīcība.

Vispirms kāds Valsts policijas automašīnai pie valdības ēkas izsita stiklu, taču šajā gadījumā policija nemetās uzreiz pūlī meklēt vainīgo. Policisti apskatīja auto bojājumus un aizbrauca.

161

Vēlāk kāda cita persona izšāva petardi, bet atsevišķas personas aizdedzināja dūmu sveces.

161

Tāpat iepretim valdības mājai bija manāmi vairāki cilvēki, kuri urinēja apstādījumos, nereti bija redzami cilvēki, kuri, iespējams, lietoja alkoholiskos dzērienus. Ar atsevišķiem pārkāpējiem policija veica pārrunas, bet aizturēšanas nebija vērojamas.

Kā informēja VP, policija notiekošo filmē ar kamerām un droniem, lai fiksētu likumpārkāpējus. Pasākumā konstatēti dažādi pārkāpumi - epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošana, atrašanās alkohola reibumā publiskā vietā, huligāniska rakstura darbības, mantas tīša bojāšana, kā arī uzbrukums policijas darbiniekam, par ko ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks skaidroja, ka policija šobrīd pilda noteiktos uzdevumus atbilstoši likumam «Par policiju», izvairoties saasināt situāciju. Policija kategoriski neatbalsta šāda veida aktivitātes, uzsverot, ka tās viennozīmīgi rada apdraudējumu sabiedrības veselībai un atsevišķos gadījumos pat dzīvībām, ne tikai radot paaugstinātu risku saslimt ar Covid-19 infekciju, bet arī izraisot nekārtības, kas rezultējas ar huligāniska rakstura un citām noziedzīga satura izpausmēm.

«Šīs pretlikumīgās masveida pulcēšanās kontekstā ir jājautā tiem, kas šo pasākumu organizēja un turpina pretlikumīgās darbības - vai šīs personas ir gatavas uzņemties atbildību par visām sekām, kas tiek un vēl tiks izraisītas, tai skaitā smagām un neatgriezeniskām? Aicinām visus nekavējoties izklīst, īpaši vecākus ar bērniem, jo pūlī ir daudz iereibušu un arīdzan agresīvi noskaņotu personu, ko policija ir identificējusi un veic visas darbības, lai nodrošinātu likumu ievērošanu,» stundu pirms pusnakts izplatītajā paziņojumā norādīja policijas priekšnieks.

VP atgādināja, ka par masu nekārtību organizēšanu ir paredzēta kriminālatbildība Krimināllikuma 225.pantā.

FOTO: TVNET
Uz augšu
Back