P, 30.01.2023.

Sekmīgi veikta datu pārraide 6G tīklā

TVNET | FINANCENET
Sekmīgi veikta datu pārraide 6G tīklā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 20
Foto: Pixabay

Kamēr daudzviet pasaulē notiek pāreja uz 5G mobilo tīklu, sakaru tehnoloģiju attīstība nestāv uz vietas. Tā, piemēram, "LG Electronics" veiksmīgi demonstrējis bezvadu 6G terahercu (THz) datu pārraidi un uztveršanu 100 metru attālumā ārtelpās, norāda uzņēmuma pārstāvji. 

Šis sasniegums 13. jūlijā panākts sadarbībā ar Eiropas lielāko lietišķo pētījumu laboratoriju "Fraunhofer-Gesellschaft", datiem pārvietojoties starp Fraunhofera Heinriha Herca institūtu (HHI) un Berlīnes Tehnoloģiju institūtu Vācijā.

Tā kā 6G THz ir neliels diapazons un tas pārraides un uztveršanas laikā starp antenām piedzīvo jaudas zudumu, viens no lielākajiem izaicinājumiem bezvadu 6G tehnoloģijas attīstīšanā bijusi nepieciešamība pēc jaudas pastiprināšanas, lai nodrošinātu stabilu signālu ultraplatjoslas frekvencēs. Jaudas pastiprinātājs, ko izstrādājis LG, "Fraunhofer HHI" un Fraunhofera lietišķās cietvielu fizikas institūts (IAF), bijis ārkārtīgi nozīmīgs šā jaunākā izmēģinājuma panākumiem.

Jaudas pastiprinātājs spēj radīt stabilu signālu līdz pat 15dBm frekvences diapazonā no 155 līdz 175 GHz. LG arī veiksmīgi demonstrējis adaptīvās staru veidošanas tehnoloģiju, kas maina signāla virzienu atbilstoši izmaiņām kanālā un uztvērēja pozīcijā, kā arī liela pastiprinājuma antenas pārslēgšanu, kas apvieno vairāku jaudas pastiprinātāju izejas signālus un pārraida tos noteiktām antenām.

Tā kā globālā standartizācija paredzēta līdz 2025. gadam un komercializācija četru gadu laikā pēc tam, 6G tīkli varēs atbalstīt ātrāku bezvadu pārraidi un sakaru ātrumu ar zemu latentumu un augstu uzticamību.

6G būs galvenā sastāvdaļa apkārtējam visu lietu internetam, kuras mērķis ir uzlabot dzīves un uzņēmējdarbības vidi, padarot to jutīgāku, pielāgojamāku, patstāvīgāku un personalizētāku patērētāju vajadzībām, atzīstot cilvēku klātbūtni un vēlmes.

LG ir vadošais 6G pamattehnoloģiju nodrošinātājs, izmantojot vairākas agrīnas iniciatīvas. 2019. gadā LG sadarbībā ar Korejas Progresīvo zinātnes un tehnoloģiju institūtu, kas ir valsts izcilākā pētniecības universitāte, izveidoja pētniecības centru LG-KAIST 6G.

Šī gada sākumā LG un KAIST piesaistīja globālo bezvadu telekomunikāciju testēšanas un mērīšanas iekārtu ražotāju "Keysight Technologies Inc.", lai paceltu sadarbību jaunā līmenī. Jūnijā LG tika izraudzīts par vadītāju telekomunikāciju nozares risinājumu alianses (ATIS) nozares iniciatīvas "Next G Alliance" darba grupai, lai nākamajā desmitgadē un pēc tās Ziemeļamerikā sekmētu mobilo tehnoloģiju līderību 6G jomā.

„Šī izmēģinājuma panākumi demonstrē to, ka mēs esam pietuvojušies veiksmīgai teraherca radiosakaru spektra izmantošanai gaidāmajā 6G ērā,”

norāda "LG Electronics" prezidents un tehnoloģiju direktors I.P. Parks. „Mūsu veiksmīgā partnerība ar vietējiem un globālajiem izpētes institūtiem un organizācijām, lai sekmētu 6G iespēju attīstību, bijusi ļoti veiksmīga.”

"Forbes Technology" norāda, ka 6G "nav neaizsniedzama nākotne" - ir skaidrs, ka pašlaik privātā un sabiedriskā sektora līderiem ir darbs pie 5G infrastruktūras ieviešanas, kas nākotnē bruģēs ceļu pretim jaunajai sakaru paaudzei. Iespējams, ka jau pēc 8-9 gadiem 6G būs mūsu ikdienas realitāte. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu