Novērš vairāk nekā 250 tūkstošu kontrabandas cigarešu ievešanu Latvijā

Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs attēls. FOTO: Valsts ieņēmumu dienests

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu un automobiļu kontroli, pagājušajā nedēļā novērsa 13 330 paciņu jeb 266 600 cigarešu kontrabandu, informēja VID.

22.augustā VID Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena sastāva kontroli, vagonā ar armatūras stieņu kravu konstatēja nedeklarētas preces - cigaretes.

Iepakojumos atradās 40 200 cigaretes "NZ" un 59 200 cigaretes "Queen". Kontroles rezultātā kopā izņemtas 99 400 cigaretes jeb 4970 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Grebņevas muitas kontroles punktā, pamatojoties uz riska analīzes rezultātiem, 22.augustā muitas amatpersonas veica padziļinātu kontroli kādam kravas transporta līdzeklim ar Latvijas transportlīdzekļu valsts reģistrācijas numuru zīmēm. Saldēšanas iekārtā bija noslēptas 860 paciņas jeb 17 200 cigaretes "Camel" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt 19.augustā muitas risku analīzes speciālistiem attālināti, veicot caur Indras muitas kontroles punktu robežu šķērsojušā vilciena sastāva skenēšanas attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar kokskaidu granulu kravu.

Sadarbībā ar robežsardzes amatpersonām tika veikta kontrole, kuras gaitā kravā tika konstatēti iepakojumi ar cigaretēm. Granulās bija ierakti kopumā 7400 paciņu jeb 150 000 cigarešu "NZ" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 45 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

Uz augšu
Back