Kariņš: Pagājušajā rudenī nevienam nebija pieejama nekāda veida aizsardzība pret Covid-19

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš FOTO: Edijs Pālens / LETA

Salīdzinot ar pagājušo rudeni, kad pie pašlaik esošajiem saslimstības ar Covid-19 rādītājiem jau bija ieviesti stingrāki ierobežojumi, šajā rudenī ir vakcinācija, piektdien pēc valdības ārkārtas sēdes sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš norādīja, ka pagājušajā rudenī nevienam nebija pieejama nekāda veida aizsardzība pret Covid-19, neskaitot sociālo izolēšanos, bet šogad situācija ir mainījusies izgudroto un apstiprināto vakcīnu dēļ, kas Latvijai pašlaik noliktavās ir lielā apmērā.

"Mēs [pagājušajā gadā] bijām spiesti ieviest oktobrī attālinātu skolas mācīšanos, daudzi strādājām no mājām, uz vairākām nedēļām arī virkne veikalu bija slēgti. Mums nebija neviena cita līdzekļa, kā pasargāt sevi. Šogad ir būtiska atšķirība - pasaulē ir izgudrotas un apstiprinātas vairākas vakcīnas, kas mums ir pieejamas noliktavas simtos tūkstošos. Apmēram puse no iedzīvotājiem virs 12 gadu vecuma ir jau vakcinēti. Vakcinētie cilvēki lielā mērā ir pasargāti no smagas saslimšanas, nonākšanas slimnīcā un smagām komplikācijām, un nāves," teica Ministru prezidents.

Viņš norādīja, ka vakcinācijas kampaņa pašlaik tiek turpināta, un pēdējās dienās vakcinēties gribētāju skaits ir palielinājies.

Tāpat premjers uzsvēra, ka šajā gadā atšķirīga ir lēmumu pieņemšana, dažās nozarēs, tostarp izglītībā, procesu decentralizējot.

Jau vēstīts, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 710 jauni Covid-19 gadījumi un seši Covid-19 pacienti miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Saslimstības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs pēdējās diennakts laikā ir pieaudzis no 359,2 līdz 370,9 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Pēdējās 14 dienās saslimušo kopskaits sasniedzis 7022 personas. Pēdējo reizi saslimušo kopskaits virs 7000 bija 21.maijā.

No visiem ceturtdien atklātajiem Covid-19 gadījumiem 570 pacienti bija nevakcinējušies vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 140 inficētie bija saņēmuši poti pret Covid-19.

Uz augšu
Back