Lidosta "Rīga" deviņos mēnešos apkalpojusi par piektdaļu mazāk pasažieru nekā pērn

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Lidostā "Rīga" šogad deviņos mēnešos apkalpoti 1,43 miljoni pasažieru, kas ir par 21% mazāk nekā pērn attiecīgajā periodā, informēja lidostas pārstāve Ilze Salna.

Tostarp lidostā septembrī apkalpoti 334 000 pasažieri, kas pēc aģentūras LETA aprēķiniem ir apmēram par 14,4% mazāk nekā mēnesi iepriekš. Lidostā septembrī apkalpoti 3754 lidojumi, kas ir par 23% mazāk nekā augustā.

Līderis pārvadāto pasažieru skaita ziņā ir nacionālā lidsabiedrība "airBaltic", kas šogad pārvadājusi 58,1% pasažieru, 18% pārvadājusi Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair", bet 6% - Ungārijas zemo cenu aviokompānija "Wizz Air".

Šā gada septembrī lidostā apkalpoti 214 kravas reisi, bet no janvāra līdz septembrim kopā - gandrīz 2000 kravas lidojumi, kas ir par 47% vairāk nekā 2019.gada deviņos mēnešos.

Reisu skaita pieaugums atspoguļojas arī apkalpotajās kravas tonnās, - salīdzinot ar 2019.gada rādītājiem, lidosta "Rīga" šā gada deviņos mēnešos apkalpojusi par 52% vairāk ar kravas lidojumiem pārvadātu kravu jeb 13 100 tonnu. Kopējais ar kravas un pasažieru lidojumiem pārvadāto kravu daudzums šā gada deviņos mēnešos ir 18 300 tonnu.

"Mērķtiecīgos ieguldījumus un darbus lidostas kravu segmenta attīstībai novērtē mūsu klienti, - to redzam kopējās kravu apgrozījuma tendencēs. Piedāvājot nepieciešamo infrastruktūru un risinājumus, mēs stiprinām savu potenciālu būt par nozīmīgu reģiona centru arī aviācijas kravu sektorā," norādīja lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Pagājušajā mēnesī regulārus kravu lidojumus no Rīgas uz Honkongu uzsāka starptautiskais kravas sūtījumu piegādes uzņēmums "Venipak", kas oktobrī šajā maršrutā plāno veikt divus reisus nedēļā. Savukārt kravu pārvadātājs "ATRAN Airlines", kas nodrošina galvenokārt "Latvijas pasta" tranzīta kravu pārvadājumus starp Rīgu un Ķīnu, septembrī atzīmēja savu tūkstošo reisu uz Rīgu.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Uz augšu
Back