P, 15.08.2022.

Reirs: Vislielākais atbalsts uzņēmējiem ārkārtējā situācijā ir vakcinācija

TVNET/LETA
Reirs: Vislielākais atbalsts uzņēmējiem ārkārtējā situācijā ir vakcinācija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 15
Finanšu ministrs Jānis Reirs.
Finanšu ministrs Jānis Reirs. Foto: Zane Bitere/LETA

Vislielākais un labākais atbalsts uzņēmējiem ārkārtējās situācijas laikā ir iedzīvotāju vakcinācija, piektdien preses konferencē pēc valdības ārkārtas sēdes sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

"Jāsaka "paldies" gan tiem uzņēmējiem, kas spējuši nodrošināt 100% darbinieku vakcināciju, lai varētu turpināt sniegt pakalpojumus saviem klientiem, gan tiem iedzīvotājiem, kuri jau ir vakcinējušies un arī ārkārtējās situācijas laikā varēs turpināt saņemt pakalpojumus," sacīja Reirs.

Finanšu ministrs piebilda, ka tiks paredzēti arī finansiālas kompensācijas mehānismi un to nostādnes neatšķirsies no tām, kas piemērotas pēdējā pusotra gada laikā.

"Atradīsim veidu, kā kompensēt zaudējumus,

neskatoties uz to, ka tā ir aizņemta nauda. Atbalsts būs. Tomēr vēlreiz aicinu visus vakcinēties, jo tā var palīdzēt uzņēmējiem sniegt pakalpojumus un neciest zaudējumus," teica Reirs.

Jau ziņots, ka valstī ārkārtējo situāciju uz trim mēnešiem izsludinās no pirmdienas, 11.oktobra, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem, piektdien nolēma Ministru kabinets.

Valdības ārkārtas sēdes sākumā Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis pauda, ka ārkārtējā situācija varētu stāties spēkā jau sestdien, 9.oktobrī. Taču valdība spēkā stāšanās datumu pārcēla, dodot sabiedrībai ilgāku laiku iepazīties ar jauno regulējumu.

Paredzēts, ka personām, kas nav vakcinētas pret Covid-19 vai nav to pārslimojušas, turpmāk būs atļauta iepirkšanās tikai pirmās nepieciešamības veikalos, tādējādi liedzot iespēju apmeklēt, piemēram, lielveikalus. Tāpat nolemts ierobežot arī vakcinētas personas - piemēram, pasākumos "zaļajā" jeb drošajā zonā tiks noteiktas papildu epidemioloģiskās drošības prasības, proti, jāvalkā maskas, jāievēro distance, tāpat paredzēts ieviest arī konkrētus dalībnieku ierobežojumus noteiktos pasākumos.

Citskovskis piektdien valdības sēdē informēja, ka tirdzniecības vietas, kuras varēs apmeklēt arī personas bez Covid-19 sertifikāta, ir pārtikas veikali, aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikāciju veikali un degvielas uzpildes stacijas. Šajās vietās uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 25 kvadrātmetru platība.

Savukārt, strādājot drošajā režīmā, uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 15 kvadrātmetri.

Tāpat Citskovskis atklāja, ka brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros varēs strādāt tikai pārtikas veikali, aptiekas, optikas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali un telekomunikāciju veikali. Tāpat būs pieejami tādi pakalpojumu sniedzēji kā kurpnieks un ķīmiskās tīrītavas.

Vienlaikus turpmāk visus, kam tas iespējams - gan publiskajā, gan privātajā sektorā -, aicinās strādāt attālināti.

Tāpat zināmi ierobežojumi gaidāmi arī izglītības jomā. Lai gan arī pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas skolēni turpinās mācīties klātiene, lietojot sejas aizsargmaskas, tiks būtiski samazināts interešu izglītības nodarbību apjoms. Skolotājiem un skolēniem, neatkarīgi no izglītības pakāpes, visās telpās būs jālieto sejas aizsargmaskas. Skolēnu testēšana notiks vismaz reizi nedēļā. Ārkārtējās situācijas laikā netiks organizētas nodarbības ārpus skolas, piemēram, ekskursijas, muzeju apmeklējumi.

Ierobežojumi gaidāmi arī kultūras un izklaides sfērā - ārkārtējās situācijas laikā kultūras pasākumi drīkstēs norisināties ar mazāku skaitu apmeklētāju. Saskaņā arī KVP vienošanos kultūras pasākumi drīkstēs noritēt "zaļajā" režīmā ar obligātu masku lietošanu un ierobežotu apmeklētāju skaitu jeb 60% no kapacitātes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu