TVNET skaidro ierobežojumus: kuri skaitās tirdzniecības centri, kur drīkst iepirkties tikai ar Covid-19 sertifikātiem

Veikals "Maxima" tirdzniecības centrā "Akropole". FOTO: Ieva Leiniša/LETA

No pirmdienas, 11.oktobra, tirdzniecības centrus drīkst apmeklēt tikai personas, kurām ir Covid-19 sertifikāts. Taču ir virkne veikalu, kuri atrodas tirdzniecības centros, bet kuros drīkst iepirkties arī nevakcinētas personas. TVNET vērsās Ekonomikas ministrijā, lai noskaidrotu, kā šādus noteikumus īstenot dzīvē. 

Ekonomikas ministrijas (EM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena norāda, ka ir jānodala divi termini - veikali un tirdzniecības centri. «Pirmās nepieciešamības preču veikali (kā pārtikas, aptiekas u.tml.) drīkst darboties sarkanajā režīmā, kamēr pārējie - tikai zaļajā.» Viņa bilst, ka apjukums ir vairāk par tirdzniecības centru darbību, jo tajos var atrasties gan pirmās nepieciešamības, gan arī pārējo (apģērbi, apavi u.tml.) preču veikali.

«Lai veikalu uzskatītu par tirdzniecības centru, ir jāizpildās diviem kritērijiem - kopējā centra platība ir vismaz 1500 kvadrātmetru un tajā ir pieci dažādi iepirkšanās punkti,» pauž Urpena.

52

Svarīgi, ka jāizpildās abiem kritērijiem. «Tas, ka izpildās tikai viens kritērijs, nepadara veikalu par tirdzniecības centru. Piemēram, iepriekšējā vilnī saņēmām ļoti daudz jautājumu par tādiem veikaliem kā "Depo" un "Ikea", jo to platība ir ļoti liela, bet tirgotājs tur principā ir viens,» skaidro EM pārstāve. 

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem tirdzniecības centros, kuros vienlaikus darbojas veikali zaļajā un sarkanā režīmā, ir jānodala cilvēku plūsmas līdz ieejai konkrētajā veikalā. «Tas var būt ar lentēm, žogiem vai kā citādi, bet līdz veikala ieejai, iekšā plūsmas nav jādala,» norāda Urpena. 

Jau vēstīts, ka no pirmdienas valstī uz trim mēnešiem izsludināta ārkārtējā situācija, tādējādi spēkā stājoties vairākiem Covid-19 izplatības novēršanai paredzētiem ierobežojumiem.

Tostarp ieviesti ierobežojumi tirdzniecības vietām. Tirdzniecības vietas, kuras varēs apmeklēt arī personas bez Covid-19 sertifikāta, ir pārtikas veikali, aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikāciju veikali un degvielas uzpildes stacijas. Šajās vietās uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 25 kvadrātmetru platība.

Savukārt, strādājot drošajā režīmā, uz vienu apmeklētāju būs jānodrošina 15 kvadrātmetri.

Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros varēs strādāt tikai pārtikas veikali, aptiekas, optikas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali un telekomunikāciju veikali. Tāpat būs pieejami tādi pakalpojumu sniedzēji kā kurpnieks un ķīmiskās tīrītavas.

Uz augšu
Back