Sv, 24.09.2023.

Sarucis reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Latvijā šogad septembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6% apmērā no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,5 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) informācija.

2021.gada septembra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 54 524 bezdarbnieki, kas ir par 4516 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 59 040 bezdarbnieku.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis septembra beigās bija Rīgas reģionā - 4,2%, kas ir par 0,5 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā - 14,1%, kas ir samazinājums par 0,8 procentpunktiem.

Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis augustā samazinājies par 0,5 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 5,4% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, arī Kurzemē reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies par 0,5 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 6%, bet Vidzemē reģistrētā bezdarba līmenis samazinājies par 0,4 procentpunktiem, mēneša beigās veidojot 6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Savukārt Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis septembrī samazinājies par 0,5 procentpunktiem - līdz 4,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

2020.gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Pagājušajā gadā Latvijā augstākais bezdarba līmenis bija augusta un jūlija beigās - 8,6%.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu