T, 29.03.2023.

Bijušais Austrijas kanclers Kurcs ievēlēts par parlamentārās grupas līderi

TVNET/LETA/DPA
Bijušais Austrijas kanclers Kurcs ievēlēts par parlamentārās grupas līderi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AFP/SCANPIX

Bijušais Austrijas kanclers Sebastiāns Kurcs pirmdienas vakarā tika ievēlēts par konservatīvās Tautas partijas (ÖVP) parlamentārās grupas līderi parlamenta apakšpalātā Nacionālajā padomē.

35 gadus vecais Kurcs tika vienbalsīgi ievēlēts aizklātā balsojumā, paziņoja ÖVP. Iepriekšējais ÖVP parlamentārās grupas līderis Augusts Vegingers tika vienbalsīgi ievēlēts par šīs grupas līdera pirmo vietnieku.

"Mēs strādāsim kopā ar visu mūsu spēku Austrijas tautai," paziņoja Kurcs un Vegingers.

Ir gaidāms, ka Kurcs ceturtdien dos parlamenta deputāta zvērestu. Pirms tam viņš nepiedalīsies ne parlamenta īpašajā sēdē otrdien, ne parlamenta kārtējā sēdē trešdien.

Jau vēstīts, ka līdzšinējais kanclers Kurcs sestdien paziņoja, ka atkāpjas no amata. Viņš demisionējis saistībā ar korupcijas skandālu. Kanclera amatā pirmdien stājās līdzšinējais ārlietu ministrs Aleksandrs Šallenbergs.

Kurca lēmums atkāpties no kanclera amata dod iespēju ÖVP turpināt koalīciju ar zaļajiem.

Paziņojot par atkāpšanos, Kurcs uzsvēra, ka nav vainīgs, bet sacīja, ka atkāpsies, jo izjūt atbildību pret tautu.

Pret Kurcu un vairākām citām personām sākta izmeklēšana par valsts līdzekļu izmantošanu, lai nodrošinātu pozitīvu atspoguļojumu medijos laikā, kad Kurcs 2016.gadā bija ārlietu ministrs.

Izmeklēšanas ietvaros pagājušo trešdien tika veikta kratīšanas gan Kurca birojā, gan ÖVP mītnē, gan Finanšu ministrijā, gan mediju grupas "Österreich" ēkā.

Kurcs vēlas saglabāt ÖVP līdera krēslu un parlamenta deputāta vietu. Opozīcija kritizējusi šo lēmumu, norādot, ka Kurcs tādējādi saglabās lielu ietekmi politikā, lai gan pret viņu sākta kriminālizmeklēšana.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu