SVF Latvijai prognozē gausāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs

Rīgas panorāma. FOTO: Kaspars Nordens/LETA

Latvijā šogad gaidāma gausākā ekonomikas izaugsme no Baltijas valstīm, liecina Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) otrdien publiskotās pasaules ekonomikas rudens prognozes.

Jaunākajā pārskatā par pasaules ekonomikas perspektīvām ("World Economic Outlook") SVF prognozē, ka Latvijas ekonomikā šogad būs kāpums par 4,5%, bet nākamajā gadā SVF prognozē Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu 5,2% apmērā.

SVF lēš, ka šogad Latvijā patēriņa cenas pieaugs par 2,6%, bet nākamgad inflācija būs 3% apmērā.

Pēc SVF aprēķiniem, bezdarbs šā gada beigās Latvijā sasniegs 7,7%, bet nākamgad samazināsies līdz 7,2%.

Tāpat SVF prognozē, ka maksājumu bilances kārtējo maksājumu kontā šogad Latvijā būs deficīts 1% apmērā no IKP, bet nākamgad tiek prognozēts deficīts 1,1% no IKP.

No Baltijas valstīm otru straujāko IKP izaugsmi šogad SVF sagaida Lietuvā, kur kāpums prognozēts 4,7% apmērā, kamēr nākamgad Lietuvas ekonomikā SVF sagaida 4,1% izaugsmi.

Inflācija Lietuvā šogad prognozēta 3% apmērā, bet nākamgad tā tiek lēsta 2,8% apmērā.

Savukārt Lietuvas kārtējo maksājumu kontā šogad tiek prognozēts pārpalikums 6,7% apmērā no IKP, bet nākamgad gaidāms pārpalikums 4,7% no IKP apmērā. SVF Lietuvā sagaida bezdarba līmeņa kritumu šā gada beigās līdz 6,5% un lēš, ka nākamgad tas samazināsies līdz 6,1%.

Igaunijā SVF šogad un gan nākamgad prognozē ekonomikas kāpumu attiecīgi 8,5% un 4,2% apmērā.

Inflāciju SVF Igaunijā šogad un nākamgad sagaida attiecīgi 3,8% un 4,9% apmērā.

Igaunijas kārtējo maksājumu kontā šogad tiek prognozēts deficīts 1,8% apmērā no IKP, bet nākamgad deficīts tiek lēsts 2% apmērā no IKP.

Savukārt bezdarbs Igaunijā, pēc SVF aplēsēm, gada beigās veidos 6,5%, bet nākamgad kritīsies līdz 6%.

Eirozonā kopumā SVF prognozē 5% IKP kāpumu šogad, bet nākamgad tiek lēsta ekonomikas izaugsme 4,3% apmērā.

Inflāciju 19 valstu veidotajā vienotās valūtas zonā SVF šogad un nākamgad sagaida attiecīgi 2,2% un 1,7% apmērā. Kārtējo maksājumu kontā šogad prognozēts pārpalikums 2,6% apmērā no IKP un 2,7% pārpalikums nākamgad. Savukārt bezdarbs eirozonā šogad prognozēts 8%, bet nākamgad kāps līdz 8,1%, teikts SVF rudens prognozēs.

Eiropas lielākajā ekonomikā - Vācijā - IKP kāpums šogad prognozēts 3,1% apmērā, bet nākamgad prognozēta izaugsme 4,5% apmērā.

SVF prognozē, ka Lielbritānijā šogad IKP pieaugs par 6,8%, bet nākamgad palielināsies par 5%.

ASV ekonomikā izaugsmi SVF prognozē šogad 6% apmērā, bet nākamgad tiek lēsts 5,2% pieaugums, savukārt Japānas IKP kāpums šogad būšot 2,4%, bet nākamgad gaidāms IKP palielinājums 3,2% apmērā.

Ķīnā šogad tiek prognozēta ekonomikas izaugsme par 8%, bet nākamgad - par 5,6%, savukārt Indijā šogad tiek gaidīts IKP pieaugums par 9,5%, bet nākamgad - par 8,5%.

Krievijā SVF šogad un nākamgad prognozē IKP pieaugumu attiecīgi par 4,7% un 2,9%

Pasaules ekonomikai SVF šogad paredz 5,9% izaugsmi, bet nākamgad prognozēts kāpums 4,9% apmērā.

Uz augšu
Back