Tiešraides arhīvs ⟩ Rīgas konference 2021
Eiropas globālā loma, NATO nākotne, drošība

FOTO: Valdis Kauliņš

Piektdien, 15. oktobrī, tiek atklāts starptautiskās drošības un politikas forums Rīgas konference 2021, raisot diskusijas starp politiskajiem līderiem un ekspertiem no visas pasaules. Konferenci ievadīs ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša, Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas un Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča uzrunas. Vēro tiešraidi portālā TVNET!

Pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai valstī, konference galvenokārt notiks attālināti.

Konference sniedz iespēju apzināt pašreizējās tendences drošības un ārpolitikas jomās un iesaistīties dialogā par globālajiem procesiem.

Atklāšanas dienas programma piedāvā paneļdiskusijas par Eiropas globālo lomu un ietekmi, NATO nākotnes stratēģijām un atbildēm uz drošības draudiem, kā arī ES Zaļo kursu. Tajās piedalīsies Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Eiropas Ārlietu padomes direktors Marks Leonards, NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže un daudzi citi eksperti. Paralēli konferences pamata programmai tiek organizēta atsevišķa diskusija, kurā apspriedīs Baltijas jūras reģiona drošību. Pilna konferences programma ir pieejama pasākuma mājaslapā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzsver: "Rīgas konference apspriedīs gan aktuālos notikumus, gan izaicinājumus, kas rada ietekmi uz starptautisko politiku kopumā. Konferences dalībnieki līdzās citiem jautājumiem diskutēs par Eiropas kā globāla spēlētāja potenciālu, NATO nākotni jaunā stratēģiskā koncepta kontekstā, Krievijas uz revizionismu orientēto ārpolitikas kursu, situāciju Baltkrievijā, varas maiņu Afganistānā un Trīs jūru reģiona pienesumu transatlantiskajām attiecībām. Tāpat tiks apspriests, kā jaunas aprises iegūst sāncensība starp varas centriem, risku pieaugums starptautiskajam tiesiskumam un demokrātijas vērtībām, klimata pārmaiņas, jauno tehnoloģiju pieaugošā ietekme uz starptautiskajiem procesiem un hibrīdā apdraudējuma dažādās izpausmes. Sagaidām plašu apspriežamo problēmu tvērumu, piesātinātas un kvalitatīvas viedokļu apmaiņas un diskusiju rezultātus, kas rada iespēju sniegt atbildi starptautiskajiem izaicinājumiem."

Ņemot vērā valsts prezidenta Egila Levita inficēšanos ar Covid-19, tomēr nenotiks plānotais Prezidentu panelis ar Rumānijas prezidenta Klausa Johannisa piedalīšanos. Tā vietā notiks Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentu Ārlietu komisiju priekšsēdētāju diskusija par Baltijas reģiona ārpolitikas izaicinājumiem.

Lai gan sākotnēji tika plānots klātienē uzņemt vairākus simtus konferences dalībnieku un mediju pārstāvju, Covid-19 pandēmijas izraisītā epidemioloģiskā stāvokļa pasliktināšanās dēļ tika pieņemts lēmums ievērojami samazināt dalībnieku skaitu, kā arī atcelt jebkādas saviesīgas pulcēšanās, atstājot tikai darba diskusijas. Latvijas Nacionālā bibliotēkā ieradīsies tikai dalībnieki ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Tiks ievēroti pastiprināti epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Plašākai sabiedrībai būs iespēja tiešsaistē sekot līdzi konferences galvenajai programmai Latvijas Transatlantiskās organizācijas Facebook un Youtube lapā, kā arī portālā TVNET.

Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju. Konferences partnerorganizācijas ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļa un Konrāda Adenauera fonds Baltijas valstīs. 

Uz augšu
Back