Mūžībā devies politiķis un diplomāts Ojārs Ēriks Kalniņš

TVNET
Mūžībā devies politiķis un diplomāts Ojārs Ēriks Kalniņš
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: LETA

Aizsaulē devies politiķis un diplomāts Ojārs Ēriks Kalniņš, mikroblogošanas vietnē Twitter paziņojusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

"Viņa profesionalitāte, dziļās zināšanas, inteliģence, cilvēcīgums vienmēr paliks mūsu piemiņā," sociālajos tīklos raksta Mūrniece, "visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem."

Mūrniece sacīja, ka vēl šorīt Kalniņa dziļo zināšanu un erudīcijas dēļ viņa uzrunāja politiķi ierasties uz tikšanos Saeimā ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu, un deputāts neatteica un piedalījās šajā sanāksmē. Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka vēl tikko kopā ar Kalniņu vizītē apmeklēja Zviedriju, kur tika atzīmēta abu valstu diplomātisko attiecību atjaunošanas 30.gadadiena.

Līdzjūtības Kalniņa tuviniekiem izteicis arī Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un virkne citu Latvijas politiķu un amatpersonu. "Ojār, tavs devums paliek zelta burtiem Latvijas vēsturē ierakstīts," raksta Levits.

Kalniņš dzimis 1949.gada 22.oktobrī Minhenē, bēgļu nometnē, bet vēlāk kopā ar vecākiem nonācis Čikāgā, ASV.

ASV Kalniņš ieguvis augstāko izglītību filozofijā, vēlāk strādājis reklāmas aģentūrās. Pirms pārcelšanās uz Latviju bija Amerikas latviešu apvienības un Pasaules brīvo latviešu apvienības aktīvists.

1991.gadā Kalniņš sāka darbu Latvijas vēstniecībā ASV un 1993.gadā tika iecelts par vēstnieku ASV. 1999.gadā viņš beidza diplomāta gaitas un kļuva par Latvijas Institūta direktoru, ieņemot šo amatu līdz pat ieiešanai politikā.

2010.gadā Kalniņš ienāca politikā no partiju apvienības "Vienotība" un tika ievēlēts vairākos Saeimas sasaukumos. 2018.gadā Kalniņš no "Jaunās vienotības" saraksta tika ievēlēts arī 13.Saeimā, kur strādāja Ārlietu, Eiropas lietu un Publisko izdevumu un revīzijas komisijās.

Saeimā viņš tika ievēlēts no Rīgas vēlēšanu apgabala.

Kalniņš ir apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu