"Eften Plaza" saņem atļauju iegādāties divas kompānijas

FOTO: Shutterstock

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu atļaut nekustamo īpašumu uzņēmumam SIA "Eften Plaza" iegūst izšķirošu ietekmi pār divām biroju un pasākumu telpu iznomāšanu saistītām kompānijām - SIA "Jaunā Teika offices" un SIA "Jaunā Teika Ausma", informēja KP.

KP atklāja, ka "Eften Plaza" ir tikko dibināta sabiedrība šīs apvienošanās īstenošanai. Tās plānotais pamatdarbības veids ir biroju un pasākumu telpu iznomāšana. Ar SIA "Eften Plaza" saistītas sabiedrības sniedz plašu piedāvājumu biroju, tirdzniecības un industriālo telpu nomai.

Savukārt "Jaunā Teika offices" un "Jaunā Teika Ausma" iznomā biroju un pasākumu telpas tām piederošajās "Valters", "Henrihs", "Teodors", un "Ausma" biroju ēkās.

Izvērtējot tirgus dalībnieku sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secināja, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajos tirgos Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Tādējādi KP nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.

Kā liecina "Lursoft" informācija, "Eften Plaza" reģistrēts šā gada jūlijā, tā pamatkapitāls ir četri miljoni eiro. Kompānija pieder Igaunijas "Usaldusfond EfTEN Real Estate Fund 4".

"Jaunā Teika offices" reģistrēts 2008.gadā, un tā pamatkapitāls ir 1,03 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 7,437 miljoni eiro, bet peļņa - 1,556 miljoni eiro. Savukārt "Jaunā Teika Ausma" reģistrēta 2016.gadā, un tās pamatkapitāls ir 4,7 miljoni eiro. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 447 441 eiro, bet zaudējumi - 13 223 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Abas kompānijas tiešā vai pastarpinātā veidā pieder SIA "Jaunā Teika", kur kā patiesie labuma guvēji norādīti trīs Lietuvas valstspiederīgie - Arvids Avulis, Vits Valucks un Ramute Valuckiene.

Jau ziņots, ka nekustamo īpašumu investīciju fonds "EfTEN Real Estate Fund 4" septembra sākumā no attīstītāja "Hanner Group" par 131 miljonu eiro iegādājies biroju kvartālu "Jaunā Teika" Rīgā.

Paredzams, ka darījums tiks pabeigts 2021.gada decembrī pēc tam, kad būs saņemts nepieciešamais KP apstiprinājums.

Fondā piebilda, ka tas ir līdz šim lielākais "EfTEN" darījums. "Līdz ar šī īpašuma iegādi "EfTEN" portfelim pievienosies Rīgas biroju tirgus nozīmīgais objekts "Jaunā Teika", kas ir lielākais "EfTEN Capital" vēsturē," pauda "EfTEN Capital" izpilddirektors Viljars Arakass.

Biznesa centru "Jaunā Teika" veido četras biroja ēkas, no kurām trīs - "Ausma", "Teodors" un "Henrihs" tika uzbūvētas 2016.gadā, bet viena - "Valters" - 2009.gadā. Biroja ēku kompleksa nomājamā platība ir aptuveni 59 000 kvadrātmetru, un tajā kopumā ir 1102 autostāvvietas, no kurām 973 atrodas divās daudzlīmeņa stāvvietu ēkās.

Uz augšu
Back