T, 28.09.2022.

LTRK aicina piedalīties aptaujā “Kādu tu gribi redzēt Latviju 2070. gadā?”

TVNET
LTRK aicina piedalīties aptaujā “Kādu tu gribi redzēt Latviju 2070. gadā?”
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pirms 16. novembrī gaidāmās konferences “Latvija 2070”, kurā dažādu jomu eksperti nāks klajā ar futuroloģisku skatu uz Latviju teju pēc pusgadsimta, aicina arī ikvienu Latvijas iedzīvotāju padomāt, aizdomāties vai pasapņot, kādā Latvijā viņš vēlētos dzīvot pats, vai kādu to vēlētos atstāt nākamajām paaudzēm, piedaloties aptaujā “Kādu tu gribi redzēt Latviju 2070. gadā?” Uz šo vienu aptaujas jautājumu LTRK sagaida pavisam īsu atbildi, kas trijos vārdos raksturotu, kādai vajadzētu būt mūsu valstij pēc 50 gadiem.

Konference “Latvija 2070" notiks īsi pirms Latvijas neatkarības pasludināšanas gadadienas, tās idejas autors un rīkotājs ir LTRK. Konferencē dažādu jomu eksperti nāks klajā ar savu Latvijas attīstības vīziju, liekot sabiedrībai un lēmumu pieņēmējiem aizdomāties par pasauli, kurā dzīvos nākamās paaudzes, un veidiem, kā mēs varam to ietekmēt. LTRK vēlas uzzināt ne tikai ekspertu atziņas, bet arī ieklausīties sabiedrības viedoklī par to, kādi būtu galvenie stūrakmeņi Latvijas attīstībai, labklājībai un ilgtspējai.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš uzskata, ka Latvijas nākotne nav iedomājama bez gudrības – gan tās, kuru sniedz laba izglītība, gan tās, kura iegūta dzīves skolā.

“Gudru cilvēku kopums ir valsts attīstības pamatā, ne velti LTRK himna ir Jurjānu Andreja dzejas rindas: "Nevis slinkojot un pūstot tautu labā godā ceļ. Tik pie prāta gaismas kļūstot, tauta zied un tauta zeļ." Ja tautai būs šī prāta gaisma, tad vieglāk sasniedzamas būs arī divas parējās, manuprāt, fundamentālās vērtības, proti, veselība un drošība.

Gudri, gan fiziski, gan garīgi, gan mentāli veseli cilvēki, kuri dzīvo drošā vidē, ir labklājīgas un ilgtspējīgas nācijas pamats,”

savas trīs galvenās valsts attīstības pamatvērtības raksturo J. Endziņš.

Aptaujas mērķis ir noskaidrot sabiedrisko domu par prioritārajām jomām, kuras veicinātu ikviena Latvijas iedzīvotāja un valsts kopējo labklājību, kā arī izvērtēt, vai un kā tā atšķiras no ekspertu – viedokļu līderu un lēmumu pieņēmēju redzējuma par to, kādu mēs gribam redzēt savu valsti 2070. gadā.

Aptaujas “Kādu tu gribi redzēt Latviju 2070. gadā?” rezultāti tiks prezentēti konferences “Latvija 2070” ietvaros. Trīs aptaujas dalībniekiem, kuri tiks noteikti izlozē, būs iespēja apmeklēt LTRK seminārus par aktuālām ar uzņēmējdarbību saistītām tēmām trīs mēnešu garumā bez maksas.

  • Aptaujas anketa atrodama šeit;
  • Par 16. novembra konferenci šeit.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru (3000 individuālie uzņēmumi un 3000 biedru no uzņēmēju biedrībām) LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2020. gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu