Pk, 30.09.2022.

"Zemnieku saeima" pievienojas LTRK biedru pulkam

TVNET/LETA
"Zemnieku saeima" pievienojas LTRK biedru pulkam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Ražojošos lauksaimniekus pārstāvošā biedrība "Zemnieku saeima" ir pievienojusies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedru pulkam, lai kopīgi risinātu uzņēmējiem būtiskus jautājumus tautsaimniecībā, informē LTRK.

"Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš uzsver, ka, ņemot vērā sarežģīto politisko situāciju - virzību uz Eiropas Zaļo kursu, klimatneitralitāti un citas Eiropas jaunās politikas aktivitātes, kas rada izaicinājumus Latvijas uzņēmējiem, ir ārkārtīgi svarīgi veicināt plašāku lauksaimnieku interešu pārstāvniecību.

"Divām spēcīgām uzņēmējdarbības atbalsta organizācijām sadarbojoties, ir lielākas iespējas Latvijai labvēlīgi ietekmēt globālo politiku un nezaudēt konkurētspēju Eiropas un pasaules tirgos," uzskata Lazdiņš.

Tikmēr LTRK valdes priekšsēdētājs norāda, ka Latvijas uzņēmējus pārstāvošajām organizācijām ir daudz kopīgu mērķu, kurus iespējams vieglāk sasniegt, strādājot koordinēti, gan identificējot uzņēmējdarbības riskus, gan izvirzot prasības politikas veidotājiem.

"Lai palīdzētu uzņēmējiem labāk izprast Zaļā kursa ieviešanas nosacījumus, kā arī apzināt izaicinājumus, ar kādiem nāksies sastapties šajā ne būt ne vieglajā ceļā, šī gada beigās LTRK izveidos Zaļā kursa domnīcu. Tā kā Zaļā kursa ieviešanā nozīmīga loma ir arī uzņēmumiem, kuri darbojas lauksaimniecības nozarē, LTRK sagaida biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvju aktīvu iesaisti gan diskusijās, gan lēmumu pieņēmēju dienaskārtības veidošanā," atzīmē Endziņš.

"Zemnieku saeima" ir lauksaimniekus apvienojošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno vairāk kā 800 biedrus, kuri pārstāv visas lauksaimniecības nozares. Biedri apsaimnieko vairāk kā 662 000 hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes, saimniecībās nodarbinot vairāk kā 6000 darbinieku. "Zemnieku saeima" darbības galvenais mērķis ir Latvijas lauksaimnieku interešu pārstāvniecība, iesaiste likumdošanas veidošanas procesos valsts un Eiropas Savienības līmenī, iestājoties par stabilu un ilgtspējīgu lauksaimniecības nozares attīstību Latvijā.

LTRK ir Iielākā uzņēmēju biedrība Latvijā, kurā apvienojušies tuvu 6000 biedru (3000 individuālie uzņēmumi un 3000 no uzņēmēju biedrībām) - visu reģionu un nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, asociācijas, pilsētu uzņēmēju klubi, un citas uzņēmēju apvienības. Biedrība pārstāv uzņēmēju intereses, kā arī sniedz pakalpojumus, lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi, izcilā uzņēmējdarbības vidē. Tās galvenās darbības jomas ir uzņēmējdarbības vide, uzņēmumu konkurētspēja, eksports.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu