Pk, 12.08.2022.

Levits: Ģimenes ārsti vakcinācijas laikā jāatbalsta ar valsts apmaksātu trešo palīgu

TVNET/LETA
Levits: Ģimenes ārsti vakcinācijas laikā jāatbalsta ar valsts apmaksātu trešo palīgu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

Ģimenes ārstu praksēs esošajā situācijā būtu jāatbalsta valsts apmaksāts trešais palīgs, lai veicinātu vakcinācijas aptveri un atslogotu ģimenes ārstus, sarunas laikā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidenti Līgu Kozlovsku uzsvēris Valsts prezidents Egils Levits.

Vienlaikus Levits arī izteica lielu pateicību Kozlovskai un visiem lauku ģimenes ārstiem par ieguldīto darbu pandēmijas laikā, jo uz viņu pleciem gulstas šodien liela atbildība un daudz darba. Valsts prezidents pateicās Kozlovskai un asociācijas biedriem par pilsonisko stāju, kuri aktīvi aicināja cilvēkus vakcinēties pandēmijas laikā.

Valsts prezidents izjautāja Kozlovsku par ģimenes ārstu ikdienu pandēmijas laikā, par noskaņojumu reģionos un to, kas pārliecina cilvēkus vakcinēties. Kozlovska atzīmēja, ka lielai daļai ģimenes ārstu trūkst cilvēcisku resursu šajā laikā, tāpēc vakcinācijas procesā būtu jāiesaista arī feldšeru punkti. Lai arī asociācija jau gadu aicina valdību atbalstīt trešā palīga darbu pandēmijas laikā ģimenes ārstu praksēs, tai skaitā feldšerus, diemžēl atbalsts nav gūts.

Sarunā arī noskaidrojās, ka ģimenes ārstiem netiek apmaksātas mājas aprūpes vizītes pie Covid-19 pacientiem. Arī platformas "e-veselība" neapmierinošā darbība ir apgrūtinājums ārstu ikdienas darba kvalitatīvai un ātrai veikšanai.

Abas puses apspriedās par pandēmijas situācijas uzlabošanas iespējām Latgalē. Kozlovska pauda viedokli, ka pašvaldību vadītājiem vajadzētu aktīvāk iesaistīties informācijas izplatīšanā iedzīvotājiem, tai skaitā izmantojot pašvaldību informatīvos izdevumus. Tāpat nepieciešama informācija baznīcu draudzēs par pandēmijas riskiem. Kā pozitīvs piemērs vakcinācijas aptveres veicināšanai un iedzīvotāju sasniegšanai attālākās lauku vietās tika minēts vakcinācijas autobusu un mobilo vakcinācijas brigāžu darbība.

Sarunā arī apspriesta rezidentūras problemātika, kā arī iespējas veicināt ģimenes ārstu prakses atvēršanu reģionos, kur bieži ir ģimenes ārstu iztrūkums. Pēc Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidentes sacītā, ģimenes ārstu darbam reģionos būtu jāpiemēro piemaksa darba algai. Valsts prezidents piekrita, ka jābūt šādam papildu valsts un pašvaldību atbalstam, kas stimulētu ārstus izvēlēties atvērt praksi reģionos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu