Sv, 25.09.2022.

Muitniekiem piešķirs piemaksas par darbu Covid-19 apstākļos

TVNET/LETA
Muitniekiem piešķirs piemaksas par darbu Covid-19 apstākļos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere/LETA

Valdība otrdien nolēma piešķirt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem finansējumu 256 444 eiro apmērā, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar piemaksu par septembri izmaksu VID Muitas pārvaldes amatpersonām par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu.

Tostarp 177 396 eiro paredzēti, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar piemaksu izmaksu VID Muitas pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu laikposmā no 2021.gada 1.septembra līdz 2021.gada 30.septembrim atbilstoši faktiski nostrādātajām darba stundām tiešā un uzskaitāmi pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām.

Savukārt 79 048 eiro paredzēti, lai nodrošinātu atvaļinājuma naudas pieauguma segšanu, kas saistīts ar VID Muitas pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm izmaksāto piemaksu par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu laikposmā no 2021.gada 1.marta līdz 2021.gada 30.septembrim.

VID Muitas pārvaldes amatpersonas pilda amata pienākumus robežšķērsošanas vietās uz Eiropas Savienības ārējām robežām un atrodas ciešā un laika ziņā ilgā saskarē ar robežšķērsotājiem, jo muitas kontroles procesā tiek pārbaudītas robežšķērsotāju personīgās mantas, transportlīdzeklis, kravas saturs, dzīvnieku izcelsmes produkti personīgajā bagāžā, tiek veikta personas aplūkošana.

Minētās VID Muitas pārvaldes amatpersonas ir tiešā saskarē ar personas pasi, transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentiem, pilnu kravas pavaddokumentu paketi, ar kuriem ir bijusi saskare arī citu valstu muitas amatpersonām, kravu nosūtītāju, deklarētāju pārstāvjiem.

VID Muitas pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm nosaka piemaksu par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 infekcijas slimības uzliesmojumu un seku novēršanu 75% apmērā no stundas algas likmes.

2021.gada septembrī tiešā un uzskaitāmi pierādāmā saskarē ar Covid-19 inficētām vai iespējami inficētām personām VID Muitas pārvaldes amatpersonas nostrādāja 35 542 darba stundas, kas kopumā izmaksāja 177 395,24 eiro - samaksa par stundu darbu un darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Tāpat papildu finansējums nepieciešams, lai segtu VID radušos papildu izdevumus (atvaļinājuma naudas pieaugumu par papildatvaļinājuma laiku), kas saistīti ar VID amatpersonām izmaksāto piemaksu par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu laikposmā no 2021.gada 1.marta līdz 2021.gada 30.septembrim.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma un apmaksātā papildatvaļinājuma laiku samaksu aprēķina darba dienu vai stundu skaitu reizinot ar darba dienas vai stundas vidējo izpeļņu, kuru aprēķina no darba samaksas par pēdējiem sešiem mēnešiem. VID amatpersonām ir izmaksāta piemaksa par darbu paaugstināta riska apstākļos sabiedrības veselības apdraudējuma situācijā par laikposmu no 2021.gada 1.marta līdz 2021.gada 30.septembrim, kas veido finansiālu ietekmi 79 048 eiro apmērā uz VID atlīdzības izmaksai 2021.gadam piešķirto finansējumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu