Vācijā kopš pandēmijas sākuma Covid-19 upuru skaits pārsniedzis 100 000

FOTO: AP/Scanpix

Vācijā kopš Covid-19 pandēmijas sākuma ar to saistīto nāves gadījumu skaits ir pārsniedzis 100 000, ceturtdienas rītā paziņoja Roberta Koha Institūts (RKI).

Vācija pēdējā laikā cīnās pret jaunu koronavīrusa gadījumu skaita pieaugumu.

Valstī pēdējo 24 stundu laikā ir registrēts 351 ar Covid-19 saistīts nāves gadījums, palielinot kopējo nāves gadījumu skaitu kopš pandēmijas sākuma līdz 100 119, liecina RKI dati.

Vācijā kopš pandēmijas sākuma reģistrēto Covid-19 infekcijas gadījumu skaits ir lielāks par 5,5 miljoniem, bet visā Eiropā tas pārsniedz 71,5 miljonus.

Jaunu infekcijas gadījumu skaitam kļūstot rekordlielam un slimnīcu intensīvās aprūpes nodaļām piepildoties ar Covid-19 slimniekiem, šī veselības krīze ir izaicinājums jaunajai Vācijas koalīcijas valdībai.

Dažas slimnīcas jau saskārušās ar "akūtu pārslodzi", kuras dēļ ir nepieciešams pārvest Covid-19 pacientus uz ārvalstīm.

Vācija pagājušonedēļ paziņoja par stingrākiem Covid-19 ierobežojumiem, tostarp pieprasot cilvēkiem pierādīt vakcinēšanās, pārslimošanas vai nesen veikta negatīva testa faktu, lai viņi varētu braukt ar sabiedrisko transportu vai apmeklēt darbavietu.

Vācijā ir izcēlušās debates par to, vai sekot Austrijas piemēram un noteikt vakcināciju pret Covid-19 par obligātu visiem pilsoņiem.

Vācijas ceturtajā Covid-19 vilnī daļēji tiek vainota relatīvi zemā vakcinācijas aptvere - 69%. Kaimiņvalstī Francijā pret Covid-19 ir vakcinēti 75% iedzīvotāju.

Uz augšu
Back