Kādas krāsas šogad modē Ziemassvētku interjerā?

FOTO: Publicitātes foto

Mājokļa sagatavošanu Ziemassvētkiem vajadzētu sākt laicīgi un pakāpeniski. Pirmie soļi ir teju nemanāmi - vasarīgo spilvendrānu nomaiņa pret ziemas sezonai atbilstošākām vai kāda egles zara ievietošana vāzē. Taču, lai nepiesātinātu interjeru un Ziemassvētki mājās neienāktu pāragri, būtu svarīgi pievērst uzmanību krāsu un akcentu kombinācijām.

220.lv interjera dizaina eksperte Anna Ilmere skaidro, ka krāsu saspēle palīdzēs diktēt īsto noskaņu. Viņa norāda, ka šogad modē joprojām ir tradicionālās Ziemassvētku krāsas – sarkana, balta, zaļa, tomēr, lai interjeru atsvaidzinātu, var izmantot sudraba, zelta un zilas krāsas toņus.

“Pirms sākat telpu dekorēšanu, ir vērts padomāt par noskaņu, kuru vēlaties panākt, kā arī to, cik lielu budžetu tam esat gatavi atvēlēt. Jebkurā gadījumā Ziemassvētku burvības radīšanai ir vērts paspēlēties ar toņiem, kas kombinācijā ar jaunākajām tendencēm un maziem dizaina “trikiem” palīdzēs būt oriģināliem,” norāda Ilmere.

FOTO: Publicitātes foto

Tuvojoties decembrim, pamazām mājās var ienest dažādus elementus Ziemassvētku noskaņas radīšanai, noslēdzot gatavošanās laiku ar svētku eglītes rotāšanu, galda noformēšanu un laika pavadīšanu kopā ar ģimeni. Pirmās pārmaiņas būs pavisam neuzkrītošas, piemēram, vasarīgāki pledi vai dekoratīvo spilvenu pārvalki var tikt nomainīti pret vēsajai sezonai atbilstošākiem elementiem. Piemēram, krāsainus vasaras tekstilizstrādājumus var aizstāt ar biezākiem, siltākiem materiāliem un intensīvākām krāsām, un tas telpai piešķirs papildu mājīgumu, tāpēc ir vērts apsvērt jaunu spilvendrānu, segu vai mākslīgo kažokādu elementu ieviešanu.

Baltie Ziemassvētki ar nelielu devu dramatiskuma

Pielāgojoties baltajam skandināvu stila minimālismam, Ziemassvētku interjerā var iekļaut tradicionālos baltos un gaišos toņus, kurus dzīvākus padarīs metāliskās detaļas un spīdumi, bet personību piešķirs vecināta koka faktūras un dabīgu materiālu tekstilijas. Tā kā baltais ir šīs sezonas krāsa, tad ideālā kombinācija, lai panāktu svinīgumu un svētku dramatiskumu, būtu izvēlēties zelta, sudraba un melnas krāsas akcentus. Piemēram, akcenti, ko var izmantot, ir egļu rotājumi, galda salvetes, svečturi, trauki un galda piederumi. Protams, arī mūžzaļais nekur nav pazudis – egļu zari vienmēr izskatīsies eleganti un atbilstoši tematikai. Dekorējot telpas, var izmantot gan tradicionālo pieeju, izvēloties sarkani baltos un zelta vai sudraba rotājumus, gan arī pieiet šai tēmai ar svaigu skatījumu. “Iepriekšējos gados iekrātos svētku dekorus iespējams papildināt ar kāda cita toņa akcentu, kas var vīties cauri visiem svētku interjera dekoriem. Iespējams, kādam mājās ir saglabājušies vecmodīgie rotājumi no vecmāmiņas krājumiem – tie noteikti nepaliks nepamanīti uz kopējā fona!” norāda Ilmere.

Baltais un sarkanais – Ziemassvētku klasiskā kombinācija

Baltā un sarkanā ir divas no tradicionālajām Ziemassvētku krāsām. Ja vēl kopā ar zaļo – tad esam nonākuši Ziemassvētku vecīša mājās. Tomēr, nomainot pēdējo krāsu, noskaņa tiks pārveidota no klasiskās uz moderno. Viens no galvenajiem ieteikumiem būtu izvēlēties baltu mākslīgo Ziemassvētku eglīti, kas izrotāta, sākot ar ornamentiem un lentēm koši sarkanā krāsā, beidzot ar Ziemassvētku vainagiem ar sarkanām ogām. Protams, drīkst pievienot nedaudz zaļuma, piemēram, dažus dabīgi zaļus vai sudrabegles zarus. Zaļo var aizstāt ar bēšu vai maigi brūnu krāsu un pievienot dažus metāliskus misiņa rotājumus.

FOTO: Publicitātes foto

Baltās krāsas fenomens

Interjera dizainere norāda, ka ar balto krāsu nekad netiks nošauts greizi. Baltā krāsa ietver dažādus šīs krāsas toņus, sākot no kraukšķīgiem, maigiem līdz gandrīz baltiem un baložu pelēkiem toņiem, kas kopā ar dažiem sudraba un zelta akcentiem Ziemassvētku mājās ienesīs izsmalcinātu šarmu. Noderēt var arī balts tills, lentes, metāliski Ziemassvētku eglīšu rotājumi un Ziemassvētku vainagi visos baltā toņos. Pilnīgi baltajā motīvā joprojām drīkst iekļaut arī elementus, kas nav balti, tos nedaudz apsmidzinot ar baltu aerosolu, lai iegūtu skaistu izskatu.

Dabiskās jeb zaļās atmosfēras cienītājiem

Balts un zaļš ir vēl viena krāsu kombinācija, kas iegūta no tradicionālajām Ziemassvētku krāsu kombinācijām. Šoreiz, lai iegūtu maigāku un dabai pietuvinātu izskatu, var izslēgt sarkano. Centrālais objekts būs sulīgi zaļa Ziemassvētku eglīte ar savu dabisko skaistumu. Un tai pat nevajadzēs daudz dekorāciju - pietiks ar dažiem ornamentiem baltā krāsā. Savukārt kamīna un galda vidusdaļai var būt balta pamatne, kurā ir dzirkstoši zaļi stikla ornamenti, dabiski zaļi zari un citi dekoratīvi elementi zaļos toņos. Dizainere iesaka, lai iegūtu svinīgāku izskatu, kā rotājumus var izvēlēties dažus sudraba akcentus vai izmantot sudraba aerosolu.

FOTO: Publicitātes foto

Zilās un zaļās krāsas harmoniskais saskanīgums

Šī svaigā un skaistā krāsu kombinācija ir lieliski piemērota Ziemassvētku dekorēšanai mājās pie jūras. Zilā un zaļā sajaukums atgādina bezgalīgi zilas ziemas debesis un zilo ledus dūmaku. Praktiski tas izpaužas kā egles rotāšana ar ziliem rotājumiem, uz galda var likt zilas salvetes ar zaļām svecēm, interjerā var ieviest zilus spilvenus, ko kombinē ar zaļiem spilveniem. Domājot savlaicīgi, var sagatavot skuju adventes vainagu ar zilām lentēm un rotājumiem.

Sudraba un zelta proporcija

Tikai metāliski priekšmeti un krāsu toņi varētu šķist pārāk auksti un bezpersoniski Ziemassvētku dekoriem, taču tiem piemīt pasakaina neitralitātes īpašība, kas ļauj tos  pieskaņot jebkurai krāsai un faktūrai. Turklāt tie lieliski saskan ar jebkuru citu interjera stilu! Zelts un sudrabs ir krāšņuma, greznuma un pārpilnības krāsas, tāpēc jāatceras, ka rotājumiem ir jāizmanto vienādas proporcijas, piemēram, galda klājumam var izmantot zelta galda piederumus, savukārt sudrabu izmantot svečturos un svecēs.

Uz augšu
Back