Veidos īpašu darba grupu, lai analizētu augstās mirstības no Covid-19 iemeslus

Иллюстративное фото FOTO: EPA/Scanpix

Lai analizētu augstās mirstības no Covid-19 iemeslus un meklētu risinājumus to turpmākai novēršanai, jautājumu izvērtēs īpaši izveidota darba grupa – šāds lēmums pieņemts trešdien, 24. novembrī, notikušajā Veselības nozares Stratēģiskās padomes sēdē.

Covid-19 pandēmijai raksturīga viļnveida gaita, un šobrīd ir vērojama situācijas stabilizēšanās pēc iepriekšējās nedēļās piedzīvotas ļoti lielas saslimstības un slimnīcu noslodzes.

Tādēļ veselības aprūpes nozari jāturpina stiprināt, neraugoties uz saslimstības ar Covid-19 mazināšanos. Tāpat jāizvērtē iepriekšējās nedēļās gūtā pieredze, lai labāk sagatavotos nākotnē iespējamiem atkārtotiem saslimstības uzliesmojumiem.

Šā iemesla dēļ paralēli veselības aprūpes nozares stiprināšanai – slimnīcu kapacitātes palielināšanai, gultu rezervju veidošanai, medicīniskā aprīkojuma un medikamentu nodrošinājumam slimnīcās - ir jāizvērtē arī augstie mirstības no Covid-19 rādītāji.

Iedzīvotāju vispārējais veselības stāvoklis, ārstniecības un aprūpes pieejamība hroniskajiem pacientiem, vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sabiedrībā kopumā un īpaši riska grupās, savlaicīga medicīniskās palīdzības pieejamība un ārstniecības iestāžu kapacitāte ir savstarpēji saistīts pasākumu kopums, kas ietekmē gan ārstniecības iestāžu iespējas nodrošināt nepieciešamo palīdzību, gan slimības gaitas norisi cilvēkam.

Tādēļ darba grupas uzdevums būs ne tikai analizēt iespējamos iemeslus augstajai mirstībai, bet piedāvāt risinājumus turpmākajai rīcībai.

Jau ziņots, ka kopumā kopš pandēmijas sākuma 2020.gadā no Covid-19 miruši vairāk nekā 4000 cilvēki.

Uz augšu
Back