S, 28.01.2023.

Atsevišķi studenti sākuši tiesāties ar RSU par liegumu studēt bez Covid-19 sertifikāta

TVNET/LETA
Atsevišķi studenti sākuši tiesāties ar RSU par liegumu studēt bez Covid-19 sertifikāta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 16
Uzraksts Rīgas Stradiņa universitāte.
Uzraksts Rīgas Stradiņa universitāte. Foto: Zane Bitere/LETA

Atsevišķi Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti ir vērsušies Administratīvajā rajona tiesā, apstrīdot liegumu studēt bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Kā informēja RSU, šī gada septembrī daži studenti pret šiem noteikumiem bija vērsušies RSU Akadēmiskajā šķīrējtiesā, kas 15.oktobrī pieņēma lēmumu atstāt iesniegumu bez izskatīšanas.

RSU Akadēmiskās šķīrējtiesas šķīrējtiesnesis Artūrs Kurbatovs skaidroja, ka klātienes studiju ierobežojumus nosaka Ministru kabineta noteikumi, nevis universitātes iekšējie kārtības noteikumi, līdz ar to, ja studenti vēlas, viņi var iesniegt sūdzību Administratīvajā rajona tiesā.

Pieteikumā Administratīvai tiesai neapmierinātie studenti pauduši nostāju, ka RSU rektora izdotais rīkojums "Par studiju procesa turpmāko organizēšanu Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos" esot prettiesisks. Tas no 10.oktobra liedza piedalīšanos klātienes studijās bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Administratīvā rajona tiesa apstiprināja, ka šāds pieteikums ir saņemts, bet izskatīšanas datums vēl nav nozīmēts.

Administratīvajā rajona tiesā ir iesniegti arī vairāki desmiti prasību, kuros apstrīdēti valdības noteikumi, kas prasa Covid-19 sertifikātus dažādās nozarēs strādājošajiem. Pirmo šādu prasību tiesa noraidīja, spriedumā skaidrojot, ka sabiedrības drošības interesēs valstij ir tiesības noteikt individuālo brīvību ierobežojumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu