S, 13.08.2022.

Tiesā iesniegti 174 iebildumi pret pienākumu darbavietā vakcinēties pret Covid-19

TVNET/LETA
Tiesā iesniegti 174 iebildumi pret pienākumu darbavietā vakcinēties pret Covid-19
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Shutterstock

Līdz šim Administratīvajā rajona tiesā ir saņemti 174 prasību pieteikumi par valdības noteikto pienākumu vairāku sfēru darbiniekiem obligāti vakcinēties pret Covid-19, ziņo tiesa.

Viena no lietām jau tika izskatīta pēc būtības, kad tiesa lēma noraidīt Labklājības ministrijas (LM) ierēdnes Sandras Ruckas, viņas vīra Gunāra Rucka un meitas Kristīnes Ruckas prasību.

Savukārt nākamā tiesas sēde par valdības noteikto pienākumu ir nozīmēta rakstveida procesā 9.decembrī, kurā valdības prasību obligāti vakcinēties pret Covid-19 apstrīdējuši vairāki tiesneši.

Publiski pieejamā informācija tiesu kalendārā liecina, ka starp tiem ir Rīgas apgabaltiesas tiesneši Normunds Riņķis, Iveta Stuberovska un Olita Blūmfelde, kā arī divi Zemgales apgabaltiesas tiesneši - Svetlana Maršāne un Visvaldis Sprudāns.

Covid-19 ierobežošanai valdība ir noteikusi, ka darbinieki valsts un pašvaldību institūcijās no 15.novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Arī privātajā sektorā darbinieki klātienē no 15.decembra darbu varēs veikt tikai tad, ja viņiem būs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu