S, 28.01.2023.

ES vienojas par adekvātu minimālo algu dalībvalstīs; Latvijā tai jābūt vismaz 600 eiro

TVNET/LETA
ES vienojas par adekvātu minimālo algu dalībvalstīs; Latvijā tai jābūt vismaz 600 eiro
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 13
Foto: Zane Bitere / LETA

Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padome apstiprinājusi vēsturisku vienošanos par Eiropas Komisijas priekšlikumu direktīvai par adekvātu minimālo algu ES, TVNET informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Ņemot vērā direktīvas priekšlikumā piedāvāto mehānismu minimālās algas noteikšanai, jau drīzumā

Latvijas minimālajai algai būtu jāsasniedz 600 līdz 650 eiro līdzšinējo 500 eiro vietā.

Direktīvas priekšlikums ietver konkrētus kritērijus minimālās algas regulārai pārskatīšanai, kā arī paredz dalībvalstu pienākumu veicināt koplīgumu sarunas starp sociālajiem partneriem par atalgojuma jautājumiem. Ievērojot dalībvalstu atšķirīgās pieejas minimālās algas noteikšanā, diskusijas par direktīvas priekšlikumu bija ļoti sarežģītas un dalībvalstu kompromisa vienošanās ir liels sasniegums, norāda ministrijā.

Labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP) atzīmē, ka šis lēmums apliecina ES dalībvalstu apņemšanos risināt strādājošo cilvēku nabadzības problēmu un nodrošināt adekvātus ienākumus arī minimālās algas saņēmējiem.

"Vienlaikus man tā ir ceļamaize arī gaidāmajām sarunām ar sociālajiem partneriem par minimālās algas apmēru Latvijā 2023.gadā un turpmāk," norāda ministrs.

Direktīvas pieņemšanai vēl ir nepieciešams panākt vienošanos ar Eiropas Parlamentu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu