O, 26.09.2023.

Aizpildi testu un uzzini, vai tavs kaķis ir psihopāts

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Kaķis
Kaķis Foto: Unsplash

Vai tu zini, kas tieši darās tava kaķa galvā? Tagad zinātnieki radījuši īpašu aptauju, kas palīdzēs saprast, vai tavam kaķim piemīt tā saucamās triarhiskās psihopātijas pazīmes.

Šis modelis mēra kaķa pārdrošības, negantuma un savaldības trūkumu, lai noskaidrotu kopējās psihopātiskās tendences. Parasti šis tests paredzēts cilvēkiem, tomēr izrādās noderīgs arī attiecībā pret kaķiem.

Tiešsaistē pieejamā aptauja palīdzēs tikt pie tā saucamā “CAT-Tri+” kaķa psihopātijas līmeņa. Pētnieku komanda cer, ka iegūtā informācija uzlabos kaķa un viņa saimnieka attiecības.

“Sākt šo pētījumu mūs iedvesmoja mūsu pašu kaķi un viņu dažādās personības. Personīgi mani interesē, kā kaķa psihopātijas līmeņa uztveršana var ietekmēt kaķa un saimnieka attiecības,” izdevumam “Motherboard” stāstīja psiholoģe Rebeka Evansa.

Testā ir jautāts, cik ziņkārīgs un piedzīvojumu kārs ir kaķis, kā tas reaģē uz briesmām, kā uzvedas, saskaroties ar citiem kaķiem, cik daudz cilvēka uzmanības pieprasa un kā ievēro noteikumus mājās, kā arī mēra kaķa agresivitātes līmeni un garastāvokļa maiņas.

No kopumā 46 atbildēm tu beigu beigās iegūsi sava kaķa “CAT-Tri+” psihopātijas līmeni. Cilvēkiem psihopātija parasti tiek raksturota kā empātijas trūkums un nosliece uz manipulēšanu ar citiem. Tiesa, ārēji psihopāts nereti ir apburošs.

“Visticamāk, visiem kaķiem piemīt kāds psihopātijas elements, tas kaķu senčiem reiz varēja palīdzēt iegūt resursus: piemēram, ēdienu, teritoriju un pārošanās iespējas,” teica Evansa.

Pētījuma galvenais uzdevums ir uzlabot attiecības starp saimnieku un viņa kaķi un sniegt labāku izpratni par to.

Pētījums publicēts zinātniskajā žurnālā “Journal of Research in Personality”.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu