Škapars atzina, ka joprojām tirgus attīstībai traucē iepriekšējās krīzes atskaņas un tās pat sāk kavēt valsts attīstību. Viņaprāt, Latvijas sabiedrība atšķirībā no kaimiņvalstīm, vēl nav pieņēmusi, ka būs ilgstošs stabilitātes periods, tāpēc labklājības kāpumā Latvija atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Jau ziņots, ka mainīt esošo mājokli tuvākā gada laikā plāno 23% Latvijas iedzīvotāju, secināts aptaujā, ko pētījumu un konsultāciju kompānija "Kantar" veica sadarbībā ar "SEB banku".
Teju 30% no tiem, kuri gatavi mainīt mājokli, izvēlēsies īpašumu Rīgā vai Pierīgā.
Apmēram 12% aptaujāto tuvākajā nākotnē plāno jauno mājokli pirkt, savukārt 6% gatavojas mainīt esošo dzīvesvietu un jauno mājokli īrēt. Vēl 4% nav izlēmuši, pirkt vai īrēt, bet plāni mainīt esošo dzīvesvietu viņiem ir.
Visbiežāk par labu jaunā mājokļa pirkšanai izšķiras iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 40 gadiem, ģimenes ar bērniem un ar ienākumiem, kas pārsniedz 1000 eiro uz vienu ģimenes locekli. Savukārt īrēt jaunu mājokli plāno gados jaunāki iedzīvotāji - vecumā no 18 līdz 30 gadiem.
"Kantar" zīmolvedības eksperte Inta Priedola norāda, ka biežākie iemesli, kādēļ cilvēki izvēlas īrēt, nevis pirkt mājokli, ir uzkrājuma trūkums pirmajai iemaksai, kā arī nevelēšanās piesaistīties vienai vietai, jo jauni cilvēki vēl nav izlēmuši par nākotnes dzīves plāniem. Savukārt izvēli par labu nekustamā īpašuma iegādei iedzīvotāji visbiežāk pamato ar vēlmi pēc stabilitātes un apņemšanos savus līdzekļus investēt sev piederošā nekustamā īpašumā, nevis maksāt par mājokļa īri. Turklāt, ieguldījumu nekustamajā īpašumā iedzīvotāji uzskata par drošu ilgtermiņa investīciju.