EM: Vecgada vakarā naktsklubi joprojām būs slēgti

FOTO: Shutterstock

Ar otrdien, 21.decembrī, pieņemto valdības lēmumu par Jaungada nakti precizēts tikai jau pašlaik atļauto pakalpojumu darba laiks, pārējiem ierobežojumiem paliekot spēkā, norāda Ekonomikas ministrija (EM), reaģējot uz publiskajā telpā pausto neizpratni.

Ministrija uzsver, ka, tāpat kā līdz šim ārkārtējās situācijas laikā, arī Vecgada vakarā strādāt nevarēs, piemēram, naktsklubi.

Pagarinātais darba laiks attiecas uz kafejnīcām un restorāniem, kuros iespējams kontrolēti nodalīt cilvēkus pie galdiņiem, ievērojot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

EM norāda, ka arī Jaungada naktī, sniedzot sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus ārpus ierastā darba laika, gan pakalpojuma sniedzējiem, gan apmeklētājiem jāievēro visas līdz šim spēkā esošās vispārīgās un specifiskās epidemioloģiskās drošības prasības.

Savukārt joprojām spēkā ir aizliegums organizēt tādus izklaides pasākumus un pakalpojumu sniegšanu kā, piemēram, dejas, naktsklubu darbība utt.

Sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus klātienē drīkst sniegt un saņemt tikai personas ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Tāpat jāievēro arī nosacījums, ka pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četras pilngadīgas personas un šīs personas pavadošie bērni, bet ne vairāk kā desmit personas kopā.

Rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu paredz, ka pakalpojuma sniedzējiem jānodrošina vismaz divu metru attālums starp personām, kas sēž pie dažādiem galdiņiem, ja nav izvietotas norobežojošas sienas. Vienlaikus jāievēro arī visas līdz šim spēkā esošās vispārējās epidemioloģiskās drošības prasības - distance, roku higiēna un dezinfekcija, vēdināšana, sejas maskas.

Kā ziņots, Ministru kabinets, apstiprinot grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas ieviešanu, lēma, ka Jaungada naktī Latvijā, tāpat kā Igaunijā, netiks piemēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie darba laika ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu sniegšanas vietām, kurām ārkārtējās situācijas laikā ļauts darboties zaļajā režīmā.

Uz augšu
Back