Lūk, kā būtu ievelties melnajā caurumā

Milzīgs Melnais caurums niecīgā galaktikā. Pašā pundurgalaktikas M60-UCD1 viducī peld milzīgs Melnais caurums, kas satur to kopā. NASA atklāja šo dīvaino galaktiku ar Habla teleskopu, kurš to nofotografēja 2014.gada 10.septembrī. FOTO:

Lai arī mēs, visticamāk, ar melnajiem caurumiem nesaskarsimies, jo tuvākais no mums atrodas aptuveni 1500 gaismas gadu attālumā, tomēr piedzīvot, kā būtu vienā no tiem iekrist, joprojām ir iespējams.

Melnie caurumi veidojas, kad kādā punktā kosmosā gravitācija kļūst tik koncentrēta, ka nedz gaisma, nedz matērija nespēj vairs no šī punkta izkļūt. Ja tu kristu melnajā caurumā, tavs ķermenis, visticamāk, izstieptos garš kā spageti, līdz, sasniedzot bezgalīgo blīvumu jeb singularitāti, tiktu sarauts gabalos.

Video simulācijā, ko radījis franču mākslinieks, programmētājs un mūziķis Alesandro Rusels, parādīts, kāda varētu būt pieredze, iekrītot melnajā caurumā, pieņemot, ka ķermenis netiktu sarauts gabalos.

VIDEO: IEKRIST MELNAJĀ CAURUMĀ

Video sākumā redzams pārsteidzoši gaišs un spilgts melnais caurums, kas izliec kosmisko telpu. Tuvojoties melnā cauruma mutei, gaismas gredzena perifērā gaisma izstiepjas. Šo fenomenu dēvē par gaismas aberāciju.

Šķērsojot melnā cauruma notikumu horizontu, gaisma ātri pazūd līdz ar iespēju no melnā cauruma izkļūt.

Video iespējams arī skatīties ar virtuālās realitātes brillēm, tiesa, tad jābūt pamatīgi drosmīgam.

Uz augšu
Back