Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Vannas istabas remonts no A līdz Z

Raksta foto
Foto: pexels.com

Pat ja esam ļoti uzmanīgi savā mājoklī, regulāri to uzkopjam un saudzīgi lietojam iekārtas, laiku pa laikam nākas atvēlēt ievērojamu naudas summu tam, lai uzlabotu gan māju vizuālo izskatu, gan funkcionalitāti. Ja sāk likties, ka vannas istabas remonts jūsu mājoklī ir neatliekams, lasi šo rakstu, lai uzzinātu, ar ko sākt un ko paturēt prātā, veicot remontu.

Remonta plānošana

Pirmais solis remontdarbos ir rūpīga plānošana. Vispirms jāsaprot, cik apjomīgs būs remonts un vai vēlaties mainīt tikai vizuālo izskatu, vai tieši otrādi – visu no A līdz Z. Attiecīgi jāsaprot, vai būs nepieciešams nolīgt palīgus šim darbam, un ja tā, labāk meistaru atrast pēc iespējas ātrāk, jo viņš varēs palīdzēt ar turpmākajiem soļiem: sastādīt tāmi, atrast efektīvākos risinājumus un izveidot reālistisku plānu.

Ja plānā ir pamatīgi remontdarbi, kas sevī iekļauj, piemēram, sienu nojaukšanu, ņem vērā, ka būs nepieciešams nokārtot visus ar saskaņošanu saistītos dokumentus un atļaujas. Tas var būt laikietilpīgs un sarežģīts process, kur var noderēt speciālista padoms.

Plānojot nepieciešamos darbus, neaizmirsti arī veikt mērījumus vannas istabā. Precīzi jāpārzina telpas platums, augstums un garums, lai zinātu, kāds materiālu daudzums būs vajadzīgs un cik lielu sadzīves tehniku var iegādāties.

Pievērs uzmanību remonta darbu kārtībai - darbi ir jāveic no augšas uz leju. Pirmais solis ir demontāža un nojaukšana, atbrīvošanās no vecās krāsas, mēbelēm, flīzēm. Pēc tam jātiek galā ar elektroinstalāciju, ja tā tiek mainīta. Tad sākas īstie darbi – vispirms griesti, tad santehnika un kanalizācija, tālāk sienas un beigu beigās grīda. Kad viss ir pabeigts, atkal jāsauc santehniķis, kas varēs pieslēgt jaunu izlietni, tualetes podu un dušas krānu. Beigu beigās darbi tiek pabeigti ar ģenerāltīrīšanu, un tad arī vannas istabas remonts būs noslēgts.

Rēķinies, ka renovācija aizņems vismaz mēnesi, iespējams, ilgāk, un remontdarbu laikā būs jāsadzīvo ar neērtībām un troksni, tāpēc varbūt apsver domu uz laiku padzīvot kur citur, ja tas ir iespējams.

Cik izmaksās remonts?

Konkrēta cena par remontdarbiem būs skaidra tikai tad, kad tie jau būs pabeigti. Viss atkarīgs no ieplānoto darbu apjoma, materiālu kvalitātes, meistaru darba un dažādām ekstrām, ko vēlies ierīkot savā vannas istabā. Darbaspēka algošana veido vidēji piekto daļu no kopējām telpas remonta izmaksām, tāpēc gala summa atkarīga no tā, cik daudz spēsi paveikt pats un cik uzticēti profesionāļiem.

Vidēji par nelielas vannas istabas remontu (5 – 10 m2) cena varētu būt sākot no 2000 eiro līdz pat pieciem un vairāk tūkstošiem. Speciālisti iesaka sākotnēji aprēķinātajam budžetam atvēlēt vēl 15% no summas neparedzētiem izdevumiem, kas var rasties remontdarbu laikā.

Domā ilgtermiņā

Iespējams, vannas istabas remonts, ko esi veicis pats, būs ekonomiskāks, tomēr vajag kritiski izvērtēt savas spējas. Varbūt tomēr labāk noalgot prasmīgus speciālistus, kuru paveiktais darbs būs precīzs un rūpīgs, un nebūs jāuztraucas par iespējamām nejaušības kļūdām un problēmām nākotnē.

Domājot uz priekšu, ieteicams izvēlēties tādu sadzīves tehniku, kas ir energoefektīva un līdz ar to ļaus ietaupīt nākotnē elektrības rēķinos. Tāpat arī ekonomiskāks variants par vannu būs duša, kurā katrā mazgāšanās reizē izmantosi līdz pat sešām reizēm mazāk ūdens. Elektrības taupīšanas nolūkos arī vari uzreiz nomainīt spuldzītes uz LED, ja tas vēl nav izdarīts, un ne vien vannas istabā, bet visā mājoklī.

Ja plānots remonts visā dzīvoklī un meklē vēl citus padomus, lasi arī ONDO bloga rakstu Kādas ir aptuvenās dzīvokļa remonta izmaksas? Ar ko rēķināties?

Uz augšu