P, 15.08.2022.

Krievija paziņo par spēku atvilkšanu no Krimas

LETA/AFP
Krievija paziņo par spēku atvilkšanu no Krimas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AFP/SCANPIX

Krievija ceturtdien paziņojusi par spēku atvilkšanu no anektētās Krimas pussalas pēc militāro manevru beigām.

"Dienvidu militārā apgabala vienības, kas beigušas taktiskās mācības Krimas pussalas poligonos, pa dzelzceļu atgriežas savās pastāvīgajās bāzēs," paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Televīzijas demonstrētajos video redzamas militārās tehnikas kolonnas, kas šķērso nesen uzcelto tiltu, kurš savieno Krimu ar Krieviju.

Vašingtona lēš, ka Krievija pie Ukrainas robežām savilkusi aptuveni 130 000 karavīru. Neskatoties uz šo spēku koncentrāciju, Krievija apgalvo, ka negrasās uzbrukt Ukrainai, un apsūdz Rietumus panikas celšanā.

Rietumi ir paziņojuši, ka Krievijai tiks piemērotas plašas ekonomiskās sankcijas, ja tā izdomās uzbrukt Ukrainai.

Šonedēļ Maskava paziņoja, ka tā daļu karaspēka, kas izvietots pie Ukrainas robežām, pārceļ no mācībām atpakaļ uz bāzēm. Taču Rietumi apšaubījuši šo apgalvojumu patiesumu, norādot, ka tam nav gūti nekādi pierādījumi.

"Mēs redzam nelielas rotācijas. Es šīs rotācijas nesauktu par Krievijas spēku atsaukšanu," intervijā sabiedriskajai raidorganizācijai trešdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Kā zināms, 2014.gadā Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimu, bet pēc tam iebruka arī Ukrainas kontinentālajā teritorijā, kur tolaik sagrābtās teritorijas Doņeckas un Luhanskas apgabalos joprojām kontrolē Maskavas finansētas un apbruņotas kaujinieku bandas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu