S, 20.08.2022.

CSP: Martā ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājies par 27,2 %

TVNET
CSP: Martā ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājies par 27,2 %
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

2022. gada martā, salīdzinot ar pērnā gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājies par 27,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Kā portālu TVNET informēja CSP pārstāvji, vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 37,0 %, eksportētajai produkcijai – par 18,8 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 22,9 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 15,4 %.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; pārtikas produktu ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē.

2022. gada martā, salīdzinot ar februāri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 3,0 %.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 4,4 %, eksportētajai produkcijai – par 1,8 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 1,3 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,3 %.

CSP dati liecina, ka paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijas tirdzniecībā un ražošanā, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; atsevišķu pārtikas produktu ražošanā, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas.

Tāpat CSP pārstāvji informēja, ka šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz ap 600 uzņēmumu. 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu