Pk, 19.08.2022.

Ziedi, dārzeņi, garšaugi. Rundāles pils franču dārzā rīko pavasara stādu tirgu

TVNET
Ziedi, dārzeņi, garšaugi. Rundāles pils franču dārzā rīko pavasara stādu tirgu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 7. maijā, Rundāles pils muzeja franču dārzā notiks ikgadējais pavasara stādu tirgus, kurā dārza mīļotāji varēs iegādāties savam dārzam piemērotākos puķu, dārzeņu un garšaugu stādus, kā arī izbaudīt pastaigu pils dārzā.

Tirdziņā būs pieejams plašs viengadīgo un daudzgadīgo puķu klāsts, tostarp sīpolpuķes, atraitnītes, petūnijas, rozes, peonijas, īrisi un lilijas.

Tāpat piedāvājumā būs ap 70 vīnogu šķirņu stādi, augļu koku, ogulāju un zemeņu stādi, kā arī dekoratīvo lapu un skuju koku un krūmu stādi.

Varēs iegādāties arī klūgu pinuma un skalu grozus.

Rožu stādi Rundāles pils dārza tirgū
Rožu stādi Rundāles pils dārza tirgū Foto: Publicitātes foto

Tirdziņa laikā Rundāles pils dārzā darbosies stādu uzglabāšanas vieta, lai apmeklētāji bez steigas varētu dārzā aplūkot pavasara ziedus un košumkrūmus, kā arī uzkavēties kafejnīcā, kas darbosies Piknika laukumā pie Dārznieka mājas.

Lai arī pavasaris šogad nāk lēnām, pils dārzā tas jau ir jūtams – partera daļu iekrāso atraitnītes, bet bosketos zied narcises, hiacintes, agrās tulpes, forsītijas un ēdamais grimonis.

Kā katru gadu, arī šogad viena no pirmajām pavasarī ir uzziedējusi krāšņā oranži dzeltenā tulpju šķirne ‘Mariss Jansons’.

Tulpju šķirne "Mariss Jansons"
Tulpju šķirne "Mariss Jansons" Foto: Publicitātes foto

Pavasara stādu tirgus Rundāles pilī tiek organizēts, lai popularizētu franču dārzu un dārzu kultūru Latvijā, vienlaikus atbalstot stādu audzētājus un dārza preču tirgotājus.

Lai apmeklētu tirdziņu, ir jāiegādājas franču dārza ieejas biļete – to var izdarīt iepriekšpārdošanā Rundāles pils muzeja mājaslapā vai arī uz vietas biļešu terminālī, vai Rundāles pils kasēs, Staļļu ēkā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu