P, 25.09.2023.

Kalvītis: "Latvijas gāze" gaida skaidrojumu no EK par Krievijas gāzes apmaksu

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Aigars Kalvītis.
Aigars Kalvītis. Foto: Paula Čurkste/LETA

Uzņēmums "Latvijas gāze" gaida skaidrojumu no Eiropas Komisijas (EK), kā par Krievijas gāzi varēs samaksāt, nepārkāpjot sankcijas, tā intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Panorāma" atklāja "Latvijas gāze" vadītājs Aigars Kalvītis.

Kalvītis raidījumā stāstīja, ka, kopš Krievija prasa norēķinus veikt rubļos, nekādi darījumi nav notikuši - iemesls gan esot nevis prasītā valūta, bet gan augstā gāzes cena.

Kalvītis LTV  norādīja, ka gāzi ziemai varētu pirkt brīdī, kad tās cena biržā nokritīsies no aptuveni 100 uz 60 vai 70 eiro par megavatstundu.

"Katrā ziņā mums šobrīd ir pietiekami krājumi uzkrāti, lai mēs varētu atļauties gaidīt labāku tirgus situāciju, un tajā brīdī, kad šī situācija atļaus mums to darīt, mēs arī sāksim gāzes iepirkumus," skaidroja "Latvijas gāzes" vadītājs.

Tomēr "Latvijas gāzei" skaidrības nav par to, kā samaksāt par gāzi. Kalvītis LTV norādīja, ka no Latvijas uz Krieviju rubļus pārskaitīt nemaz neesot iespējams. Savukārt iespēju vērsties pret "Gazprom" par līguma pārkāpšanu, neļaujot maksāt kā līdz šim, Kalvītis LTV nekomentēja.

"Es neņemos par šo šobrīd nekādus komentārus sniegt. Katrā ziņā no mums netiek prasīts, ka no Latvijas mums ir jāskaita rubļi. Arī pie šīs jaunās kārtības, ko viņi piedāvā, mēs maksājam eiro. Jautājums tikai, ka šie eiro pēc tam Krievijas teritorijā ir jākonvertē. Šis process, vai tas ir sankcionēts, vai nav, tas ir Eiropas politiķu jautājums. Tas nav komercinstitūciju jautājums. Tāpēc mēs gaidām skaidrojumu, vai mēs to varam darīt vai nevaram darīt, un līdz šai dienai mēs to neesam saņēmuši," LTV sacīja Kalvītis.

Zemāk vari skatīties LTV sižetu:

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu