Elektroenerģijas cena Latvijā pieaugusi līdz 183 eiro par megavatstundu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā pieauga par 2,2 reizēm - līdz 183 eiro par megavatstundu (MWh), liecina informācija "Nord Pool" sistēmas tīmekļa vietnē.

Arī Lietuvā cena pieauga par 2,2 reizēm, bet cena bija augstāka nekā Latvijā un sasniedza 202,35 eiro par MWh, tikmēr Igaunijā cena pieaugusi par 78,2% - līdz 146,29 eiro par MWh.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena pieauga līdz 158,16 eiro par MWh.

Kā norādīja AS "Latvenergo", aizvadītajā nedēļā vēsāku laikapstākļu rezultātā elektroenerģijas pieprasījums "Nord Pool" reģionā kāpa par 10%. Turklāt Ziemeļvalstīs norisinās atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, un pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 75%, veicinot elektroenerģijas cenu palielināšanos.

Tajā pašā laikā vēja elektrostaciju izstrāde Ziemeļvalstīs pieauga par 17%, bet Baltijā tā kritās par 60%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš. Ietekmi uz cenām Baltijā atstāja arī par 15% zemākas enerģijas plūsmas no Somijas, kā arī Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala enerģijas plūsmu kritums par 59%, salīdzinot ar iepriekšējās nedēļas datiem.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš kāpa līdz 7872 gigavatstundām (GWh), un izstrādes apjomi pieauga līdz 7823 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, pieauga par 3% - līdz 511 GWh. Latvijā kopā tika patērētas 129 GWh elektroenerģijas, kas ir par 4% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš arī pieauga par 4% un bija 156 GWh, savukārt Lietuvā patēriņš pieauga par 2% - līdz 226 GWh.

Baltijā kopējā elektroenerģijas izstrāde pieauga par 11%, tika saražotas 367 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 6% - līdz 156 GWh. Tikmēr Igaunijā ražošanas apjomi kāpa par 72% - līdz 152 GWh. Bet Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 59 GWh, kas bija par 24% mazāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 121%, Igaunijā - 97%, bet Lietuvā - 26%. Baltijas valstīs tika saražoti 72% no reģionā patērētā elektroenerģijas apjoma.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu