No 1.augusta veikalos var atrasties tikai ar Latvijas depozīta zīmi marķēti dzērieni

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Mazumtirgotāji SIA "Rimi Latvia", SIA "Maxima Latvija" un veikalu tīklu "Citro" un "Eldo" pārvaldnieks SIA "Latvian Retail Management" kopš maija no piegādātājiem vairs nepieņem dzērienu produkciju bez depozīta zīmes, aģentūru informē SIA "Depozīta iepakojuma operators" pārstāvji.

Kompānijā atzīmē, ka šāds lēmums saistīts ar tuvojošos depozīta sistēmas pārejas perioda noslēgumu, kas paredz, ka no 1.augusta veikalu plauktos var atrasties tikai ar Latvijas depozīta zīmi marķēti dzērienu iepakojumi.

"Depozīta iepakojuma operatora" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis norāda, ka šāds tirgotāju lēmums palīdzēs izvairīties no situācijas, kad veikali nemarķētos produktus nav paspējuši iztirgot.

Vienlaikus "Depozīta iepakojuma operatora" pārstāvji atgādina, ka no 1.februāra līdz 31.jūlijam tirdzniecības vietās atļauts tirgot gan ar depozīta zīmi marķētus, gan nemarķētus dzērienu iepakojumus.

"Maxima Latvija" drošības, kvalitātes un atbilstības direktore Elīna Stībele pauž, ka jau šobrīd "Maxima" veikalu sortimentā produktu īpatsvars ar depozīta marķējumu ir tuvu 100%, līdz ar to nolemts no 1.maija pieņemt tikai iepakojumus ar depozīta zīmi.

Savukārt "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers norāda, ka "Rimi" veikalu plauktos vairāk nekā 80% dzērienu ir pieejami ar depozīta zīmi. Tāpat arī nodotās taras daudzums strauji palielinās - katru nedēļu pircēji Latvijā otrreizējai pārstrādei nodod simtiem tūkstošu iepakojumu.

Vienlaikus "Latvian Retail Management" valdes priekšsēdētājs Imants Kelmers atzīmē, ka novērojama arvien aktīvāka iedzīvotāju interese nodot depozīta iepakojumu, kā arī pakāpeniski pieaug nodotā iepakojuma daudzums. Tas skaidrojams ar daudz plašāku depozīta iepakojuma preču pieejamību veikalu plauktos, līdz ar to uzņēmums sadarbībā ar piegādātājiem pieņēmis lēmumu veicināt šo produktu nomaiņu, turpmāk pieņemot dzērienu produkciju tikai ar depozīta zīmi.

Jau vēstīts, ka 2022.gada 1.februārī Latvijā darbību sāka depozīta sistēma dzērienu iepakojumiem.

Depozīta sistēmā var nodot stikla, PET un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visu veidu alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam jāiemaksā 10 centi, ko pēc iepakojuma nodošanas var saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma ir nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums ir iztukšots.

Līgums ar depozīta iepakojuma operatoru ir obligāti jāslēdz pārdevējiem par tirdzniecības vietām lielajās pilsētās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 300 kvadrātmetriem, kā arī par tirdzniecības vietām citās administratīvajās teritorijās, kuru tirdzniecības zāles platība ir vienāda vai lielāka par 60 kvadrātmetriem.

Valsts vides dienesta konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt kompānijai "Depozīta iepakojuma operators".

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu