Sv, 5.02.2023.

"Luminor Bank" brīdina par krāpnieku veidotām viltus internetbankas mājaslapām

TVNET/LETA
"Luminor Bank" brīdina par krāpnieku veidotām viltus internetbankas mājaslapām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Pēdējā mēneša laikā palielinājies krāpnieku uzbrukumu skaits, veidojot viltus "Luminor Bank" internetbankas mājaslapas "Google" meklētājā, informēja bankas pārstāvji.

Aktivizējoties finanšu krāpniekiem, "Luminor Bank" aicina klientus rūpīgi pārbaudīt izmantotās internetbankas adresi un uzmanīties no viltus mājaslapām, kas vizuāli līdzinās īstajai internetbankas vietnei. "Luminor Bank" atgādina, ka drošākais veids, kā atvērt internetbanku, ir bankas mājaslapā vai pieslēdzoties mobilajai lietotnei.

"Luminor Bank" krāpšanas novēršanas speciālists Anrijs Šmits informē, ka pēdējā mēneša laikā palielinājies krāpnieku uzbrukumu skaits, veidojot viltus "Luminor Bank" internetbankas mājaslapas "Google" meklētājā. Tā ir noformēta kā reklāma un parādās lietotājam meklēšanas rezultātu augšgalā.

Sekojot reklāmas saitei, lietotājs nonāk mājaslapā, kas līdzinās "Luminor Bank" internetbankai. Tajā ievadot personīgo informāciju, krāpnieks nokļūst pie klienta datiem, kas nepieciešami naudas izkrāpšanai.

Šmits informē, ka "Luminor Bank" seko līdz situācijai un līdz šim brīdim ir izdevies bloķēt teju 30 viltus tīmekļa vietņu.

Sadarbībā ar Valsts policiju tiek izmeklēts katrs gadījums, lai apturētu krāpnieciskus maksājumus.

"Luminor Bank" iesaka nemeklēt internetbankas adresi dažādos interneta meklētājos, bet lietot pakalpojumu tikai caur bankas mājaslapu vai mobilo lietotni. Viltus mājaslapas vizuāli līdzinās īstajai internetbankai, tāpēc klientiem jābūt vērīgiem, īpaši, ja tiek pieprasīta informācija, kas parasti nav neieciešama, lai saņemtu internetbankas pakalpojumus, piemēram, par maksājumu karšu drošības vai PIN kodiem, SMS kodiem. Banka nekad neprasīs klientiem izpaust personīgos datus. Tāpat jāuzmanās, ja parādās netipiski kļūdu paziņojumi vai strādā tikai tās pogas, kas saistītas ar datu ievadi.

Šmits skaidro, ka gadījumā, ja klients interneta tīmekļa vietnē pamana ko aizdomīgu, nekavējoties jāpārtrauc darbība un jāziņo bankai un Valsts policijai.

Jo savlaicīgāka būs rīcība, jo lielāka iespēja novērst vai atklāt krāpniecību. Nelikumīgas darbības ar karti var palīdzēt atklāt arī SMS ziņojumu pieslēgšana par veiktajiem darījumiem, piebilst Šmits.

Jau vēstīts, ka 2019.gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo "Luminor Bank" pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā. Bankas stratēģiskais investors ir ASV investīciju kompānija "Blackstone".

Pēc aktīvu apmēra "Luminor Bank" filiāle Latvijā ir ceturtā lielāka banka Latvijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu