Video ⟩ Čehijā atklāj pasaulē garāko iekarināmo tiltu

FOTO: www.dolnimorava.cz

Čehijas ziemeļos pie Polijas robežas tūristiem nu ir pieejams pasaulē garākais iekarināmais gājēju tilts, saukts arī par Dolni Moravas tiltu, vēstīja LTV Ziņu dienests.

Tūristu pastaigām domātās konstrukcijas kopējais garums ir 721 metrs.

Tilts savieno divas kalnu grēdas un atrodas vairāk nekā 1100 metru augstumā virs jūras līmeņa.

Attālums līdz ielejas dziļākajam punktam ir 95 metri. Uz tilta vienlaikus drīkst atrasties līdz 500 cilvēkiem, bet pirmajās divās nedēļās šis skaits samazināts uz pusi.

Noteikts arī cita veida ierobežojums – to slēgs drošības apsvērumu dēļ, ja vēja ātrums pārsniegs 37 metrus sekundē.

FOTO: www.dolnimorava.cz

Projekta kopējās izmaksas bija vairāk nekā astoņi miljoni eiro, un kritiķi norāda uz tilta negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi un ainavu.

Tomēr vairāk ir to, kas atbalstīja būvi, jo tā piesaistīs tūristus un ļaus izveidot papildu darbavietas apkaimē esošajā nelielajā pilsētiņā ar 500 iedzīvotājiem.

FOTO: www.dolnimorava.cz

Tūrisma industrijas pārstāvji arī uzsver, ka būve ir unikāla un būtiski pārspēts iepriekšējais rekords. Līdz šim tas piederēja 516 metrus garajam iekaramajam tiltam Portugālē.

Dolni Moravas tilts jeb "Sky Bridge 721" stiepjas no Slamenkas tūristu mītnes Slamnika virsotnē pāri Mlinski Potokas upes ielejai līdz Hluma kalna nogāzei.

Tilta otrā pusē tūristus gaida mācību taka "Laika tilts", kas iepazīstina ar reģiona dabas vērtībām un vēsturi no 1935. gada līdz šodienai.

Takā sagatavota arī orientēšanās spēle ar 10 informācijas dēļiem par vietējās dabas aizsardzību un kādas Dolni Moravas ģimenes dzīvesstāstu.

Uz augšu
Back