SM plāno veidot komisijas Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijai

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Rīgas brīvosta. Ilustratīvs attēls.
Rīgas brīvosta. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens / LETA

Satiksmes ministrija (SM) plāno veidot komisijas Rīgas brīvostas pārvaldes un Ventspils brīvostas pārvaldes likvidācijas procesa nodrošināšanai, liecina SM sagatavotie rīkojuma projekti.

Rīkojuma projektu anotācijās teikts, ka tie sagatavoti, lai izpildītu Ostu likumā ietverto regulējumu, kas noteic, ka Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu pārvaldīšanas funkcijas turpmāk veiks jaundibināta valsts kapitālsabiedrība, kas saskaņā ar Ostu likuma pārejas noteikumiem jānodibina līdz 2022.gada 1.septembrim. Tās būs likumiskas likvidējamo Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu saistību (tiesību, pienākumu un apgrūtinājumu), finanšu līdzekļu, kustamās un nekustamās mantas un lietvedības pārņēmējas.

Paredzēts, ka Rīgas brīvostas pārvaldes likvidācijas komisijas vadītāja būs SM valsts sekretāres vietniece Ligita Austrupe, bet komisijas vadītājas vietniece - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Budžeta un finanšu departamenta direktore Irēna Koteļņikova.

Komisijas sastāvā plānots iekļaut Ekonomikas ministrijas (EM) Juridiskā departamenta Valsts aktīvu pārvaldes un atsavināšanas nodaļas vadītāju Marinu Podvinsku, Valsts kases (VK) Finanšu risku vadības departamenta direktoru Jāni Rozenbergu, Pārresoru koordinācijas centra (PKC) Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultanti Kristīni Priedi un Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks juridiskajos un administratīvajos jautājumos Mārtiņu Ziemani.

Savukārt Ventspils brīvostas pārvaldes likvidācijas komisijas vadītājas amatā plānots iecelt Satiksmes ministrijas Juridiskā departamenta direktora vietnieci - Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāju Inesi Birziņu, un par komisijas vadītājas vietnieci - VARAM Budžeta un finanšu departamenta direktori Koteļņikovu. Komisijas sastāvā plānots iekļaut Finanšu ministrijas (FM) Iekšējā audita politikas plānošanas nodaļas vecāko eksperti Daci Bērziņu-Ķuli, EM Juridiskā departamenta direktoru Kasparu Lori, PKC Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultant Kristīni Priedi, AS "Ventas osta" valdes locekli Baibu Vīlipu.

No Ventspils brīvostas pārvaldes komisijā paredzēts apstiprināt iekšējo auditoru, Vides uzraudzības nodaļas vadītāju, Finanšu un budžeta plānošanas nodaļas finanšu speciālistu, grāmatvedi, juristu, būvinženieri, īpašumu apsaimniekošanas nodaļas ēku pārzini - sagādnieku un ostas kapteiņdienesta kuģu ekspluatācijas mehāniķi.

Rīkojuma projekti paredz, ka komisijām līdz šī gada 30.novembrim jānodrošina abu brīvostu pārvalžu materiālo un finanšu līdzekļu inventarizāciju, jānosaka kustamās mantas vērtību, prasību un saistību apjomu, nepieciešamības gadījumā, piesaistot neatkarīgu auditoru vai citu atbilstošu vērtētāju, jānosaka īpašumā esošās nekustamās mantas vērtību, piesaistot nekustamā īpašuma vērtētājus, jānodrošina līgumtiesisko saistību apzināšanu un nodošanu attiecīgi "Ventas ostai" un kapitālsabiedrībai, kas izveidota Rīgas ostas pārvaldīšanai.

Visus ar Rīgas un Ventspils brīvostu pārvalžu likvidācijas procesu saistītos izdevumus sedz no attiecīgās pārvaldes līdzekļiem.

Paredzēts, ka komisijām līdz 2022.gada 31.decembrim jānodrošina brīvostu pārvalžu saistību, finanšu līdzekļu, kustamās un nekustamās mantas un lietvedības nodošanu "Ventas ostai" un Rīgas brīvostā izveidotajai kapitālsabiedrībai.

Kā vēstīts, 27.aprīlī stājās spēkā grozījumi "Likumā par ostām", kas paredz būtiski reformēt ostu pārvaldību.

Ostu likums paredz, ka līdz šī gada 1.septembrim Ministru kabinetam jāpieņem lēmums par līdzdalību kapitālsabiedrības dibināšanā Rīgas ostas pārvaldīšanai.

Līdz šī gada beigām jāpabeidz viss transformācijas process un jālikvidē Rīgas un Ventspils brīvostu pārvaldes. Šo procesu nodrošināšanai Ministru kabinets izveidos likvidācijas komisijas, kuras veiks ostu pārvalžu materiālo, finanšu līdzekļu un saistību inventarizāciju, nodrošinās ostu pārvalžu saistību (tiesību un pienākumu) un mantas, apgrūtinājumu, kredītsaistību nodošanu kapitālsabiedrībām.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu