Vairāk nekā 7 000 bērnu un jauniešu pulcējās ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS Tērvetē

Facebook LinkedIn Draugiem X
Foto: Publicitātes foto

Aizvadītajā piektdienā, “Latvijas Meža dienu 2022” ietvaros, LVM dabas parkā Tērvetē norisinājās gada gaidītākais un vērienīgākais vides pasākums - ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. Pasākums pulcēja vairāk nekā 7 000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas, kas kopā ar ģimenēm un pedagogiem bija ieradušies izzināt daudzveidīgās zaļā dzīvesveida izpausmes, darbojoties izzinošās un radošās darbnīcās, apmeklējot meistarklases, pētot Latvijas mežu un tā iemītniekus, kā arī pilnveidojot savas atkritumu šķirošanas un neradīšanas iemaņas.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI ir valsts mēroga vides pasākums, kurā akcents likts uz zaļu dzīvesveidu visās tā izpausmēs. Šogad pasākumā apmeklētājus izglītoja vairāk nekā 80 organizācijas, stāstot, rādot un iesaistot dažādās zaļā dzīvesveida aktivitātēs – atkritumu šķirošanā, bezatkritumu jeb zero waste dzīvesveidā, meža floras un faunas izziņā, dabas saudzēšanā, resursu atkārtotā izmantošanā, energoefektivitātes veicināšanā, otrreizējo izejvielu praktiskā pielietošanā un daudzās citās.

Foto: Publicitātes foto

Pasākuma kulminācija bija skatāma uz galvenās skatuves, kur par maģisku noskaņu un svētku brīnumiem rūpējās iluzionists/triku meistars Toms Felkers kopā ar lielprojekta “MESA” pianistu Matīsu Repsi. Bagātīga un krāšņa svētku programma bija dāvana ikvienam pasākuma apmeklētājam, un jo īpaši “Zaļā josta” vides kampaņas “Tīrai Latvijai” laureātiem, kas pasākuma laikā tika sveikti un apbalvoti par izcīnītajām godalgotajām vietām valsts mērogā izlietoto bateriju un makulatūras vākšanas konkursos.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKU mērķis bija sniegt plašu ieskatu daudzveidīgās zaļā dzīvesveida iespējās, lai ikviens pasākuma apmeklētājs var rast sev saistošāko veidu, kā rūpēties par vidi. “Daudziem bērniem brauciens uz ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM bija pirmā skolas ekskursija viņu dzīvē, jo skolas gaitas tika uzsāktas pirms gada vai diviem, bet dažādu ierobežojumu dēļ šādas un līdzīgas ekskursijas netika rīkotas.  Patīkamais satraukums un bērnu sajūsmas pilnās acis pasākuma norises laikā patiešām ir lielākais gandarījums, kādu saņemt. Tas vien liecina, ka pasākums bija izdevies,” ar gandarījumu uzsver “Zaļā josta” pārstāve Signe Jānelsiņa.

Pasākuma norises laikā ikvienam dalībniekam bija iespēja paviesoties vairāk kā 80 radošajās un izzinošajās darbnīcās, kā piemēram, “Zaļā josta” aicināja ikvienu dalībnieku pārbaudīt savas zināšanas atkritumu šķirošanas jautājumos, pārliecināties par savu veiklību un atjautību, aktīvi iesaistoties arī citās piedāvātajās plašā klāsta vides spēlēs, “Smilšu lampas” radošās darbnīcas teltī gan lieliem, gan maziem tika sniegta iespēja iepazīties ar smilšu lampu plašo pielietojumu vides un pasaules izziņā, kā arī mācību procesā, “Theodor's bees” aicināja apmeklētājus izzināt visu par svecēm un gaismu, kā arī piedalīties bišu vaska sveču darināšanas darbnīcā, , Beziepakojuma veikals “BURKA” meistarklasē mācīja pagatavot pašiem savu dabīgo dezodorantu, pie AV Stikls ikviens varēja uzzināt informāciju par stikla pārstrādi un daudzreizējām pārstrādes iespējām, kā arī pagatavot savu stikla kuloniņu.

“0 Design” radošajā darbnīcā varēja uzzināt vairāk par papīra pārstrādi otrreizējai lietošanai, kā arī izgatavot savas krāsas izvēlētu papīru, izmantojot dabas materiālus. Paviesojoties pie AS “Latvenergo” Elektrum Energoefektivitātes centra teltī dalībnieki varēja pārbaudīt savas zināšanas un apgūt daudz jaunu noderīgu padomu energoefektivitātes veicināšanai un uzzināt, kā pagarināt elektroiekārtu kalpošanas ilgumu. Rīgas Stila un modes tehnikums īstenoja dažādas meistarklases veselīgam un atbildīgam dzīves veidam, iemācīja izgatavot eko krēmu un veselīgu našķi, kā arī aicināja piedalīties izlietotu kreklu pārveides darbnīcā par jauniem dizaina tērpiem, mācīja apmeklētājus izgatavot rotaslietas no krāsainām plastmasas pudelēm un cita iepakojuma materiāla.

RTU Dizaina tehnoloģiju institūts piedāvāja iepazīt dažādus jaunu materiālu pētījumus, kā arī ikdienā sastopamo materiālu pielietojumu, varēja arī uzzināt vairāk par to ilgtspēju. “Plastify” ierāva pozitīvā virpulī bērnus un jauniešus, piedāvājot izzināt vairāk par plastmasas iepakojuma pārstrādi un uzspēlēt dažādas ar plastmasas pārstrādi saistītas spēles un aktivitātes.

Plašāka informācija par ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM, kā arī kampaņas “Tīrai Latvijai” rezultātiem un laureātu vārdi atrodami “Zaļā josta” mājaslapā. Svētkus organizēja “Zaļā josta” un Latvijas valsts meži “Latvijas Meža dienu 2022” ietvaros, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, vides un meža nozares organizācijām un uzņēmumiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Lasītākais šodien
Top raksti
Uz augšu