Pk, 12.08.2022.

Ukraina pārtrauc diplomātiskās attiecības ar Sīriju pēc tās lēmuma atzīt Donbasa "tautas republikas"

TVNET/LETA/AFP
Ukraina pārtrauc diplomātiskās attiecības ar Sīriju pēc tās lēmuma atzīt Donbasa "tautas republikas"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien paziņoja par diplomātisko attiecību pārtraukšanu starp Ukrainu un Sīriju pēc Maskavas sabiedrotās Damaskas lēmuma atzīt Donbasa "tautas republiku" neatkarību.

Sīrija trešdien izprovocēja Ukrainas sašutumu, kļūstot par otro valsti pēc Krievijas, kas atzinusi tā sauktās "Doņeckas tautas republikas" un "Luganskas tautas republikas" "neatkarību". Sīrijas Ārlietu ministrija arī paziņoja, ka drīz nodibinās diplomātiskās attiecības ar tām.

"Vairs nebūs attiecību starp Ukrainu un Sīriju," Zelenskis paziņoja lietotnē "Telegram" ievietotā video, piebilstot, ka sankciju spiediens uz Sīriju "būs vēl lielāks".

"Krievija tomēr izspieda no Sīrijas paziņojumus par okupācijas struktūru Donbasā it kā atzīšanu par it kā valstīm. Tas ir nevērtīgs stāsts," uzsvēra Zelenskis.

Sīrija, kuru tās pilsoņkarā kopš 2015.gada militāri atbalsta Krievija, arī iepriekš sekojusi Maskavas piemēram separātisku republiku atzīšanā.

Sīrija 2018.gadā atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, pamudinot Gruziju uz diplomātisko attiecību pārtraukšanu ar Damasku.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu