Pagājušajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena pieaugusi līdz 300,51 eiro par megavatstundu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Aizvadītajā nedēļā Latvijas vidējā elektroenerģijas cena pieauga par 23% līdz 300,51 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo".

ietuvas vidējā elektroenerģijas cena pieauga par 20% un tāpat kā Latvijā bija 300,51 eiro par MWh. Savukārt Igaunijā elektroenerģijas cena pieauga par 8% līdz 181,48 eiro par MWh. Elektroenerģijas cenu atšķirību starp Igauniju un Latviju un Lietuvu noteica pieejamās elektroenerģijas pārvades sistēmas šķērsgriezumu jaudas samazinājums starp Igauniju un Latviju remontdarbu dēļ.

Aizvadītajā nedēļā "Nord Pool" sistēmas cena samazinājās par 3% līdz 126,06 eiro par MWh.

"Nord Pool" sistēmas cenu galvenokārt noteica siltāki laikapstākļi, kas veicināja aktīvāku sniega kušanu Ziemeļvalstu kalnos, sekmējot Ziemeļvalstu hidrorezervuāru līmeņa pieaugumu. Nedēļas vidējo elektroenerģijas cenu kāpumu Baltijā noteica elektroenerģijas patēriņa pieaugums par 13%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, ko galvenokārt izraisīja ļoti karsti laikapstākļi. Turklāt cenu kāpumu aizvadītajā nedēļā veicināja pieaugošās naftas, dabasgāzes un emisiju kvotu cenas, kā arī par 24% zemākas enerģijas plūsmas no Somijas, plūsmām no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala pieaugot tikai par 2%.

Turpinās Ziemeļvalstu atomelektrostaciju ikgadējā apkopes darbu sezona, un aizvadītajā nedēļā pieejamās jaudas īpatsvars no kopējās uzstādītās bija 84%.

Pagājušā nedēļā "Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš nedaudz pieauga, un kopā tika patērētas 6527 gigavatstundas (GWh), izstrādes apjomi palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 7178 GWh.

Baltijas valstīs kopējais elektroenerģijas patēriņš pieauga par 13% līdz 504 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms kāpa par 15% līdz 126 GWh. Igaunijā elektroenerģijas patēriņš bija 144 GWh, kas ir pieaugums par 14%. Savukārt Lietuvā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 12% līdz 234 GWh.

Baltijā elektroenerģijas izstrāde kāpa par 17% līdz 297 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjomi kritās par 17% līdz 49 GWh. Savukārt Igaunijā ražošanas apjomi pieauga par 25% līdz 160 GWh, un Lietuvā elektroenerģijas izstrāde bija 88 GWh jeb par 32% augstāka nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 39%, Igaunijā - 111%, bet Lietuvā 38%. Baltijas valstīs tika saražoti 59% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu