S, 25.03.2023.

Dižpārdoklis "Tarakāni tavā galvā" piedzīvos Andreja Ēķa ekranizāciju

Egoiste
Dižpārdoklis "Tarakāni tavā galvā" piedzīvos Andreja Ēķa ekranizāciju
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: publicitātes

Šī gada rudenī pie skatītājiem nonāks jaunsseriāls “Tarakāni tavā galvā”– rakstnieces Zanes Zustas tāda pat nosaukuma dižpārdokļa ekranizācija režisora Andreja Ēķa režijā. Seriālā galveno lomu atveidos aktieris, režisors un komponists Toms Auniņš, piedalās Dita Lūriņa, Andris Keišs, Dārta Daneviča, Kristīne Nevarauska un citi iemīļoti aktieri.

Astoņu sēriju seriāls veidots pēc rakstnieces Zanes Zustas psiholoģisko grāmatu "Tarakāni manā galvā" un "Tarakāni tavā galvā" stāstu motīviem, kas tulkotas un iecienītas arī ārpus Latvijas. Papildu intrigai arī grāmatas lasījušajiem seriālā iekļauts jauns stāsts, kura galvenais varonis ir pats psihoterapeits Roberts. Vienlaikus cenšoties tikt galā pašam ar savu samezgloto dzīvi, Roberta darba dienas paiet psihoterapijas privātpraksē, uzklausot dažādu klientu dzīves stāstus. Katrs no viņiem alkst tikt uzklausīti gluži kā bērni, tāpēc nereti ar Robertu cenšas manipulēt, bet Roberta uzdevums ir ieraudzīt "tarakānu" klientu galvās, kas traucē tiem dzīvot, un saudzīgi to parādīt arī viņiem pašiem.

"Lai arī man šī nebija pirmā scenāriju rakstīšanas pieredze, bija milzīgs gandarījums strādāt pie scenārija tieši savām grāmatām. Laikā, kad pasaulē neiet viegli un sabiedrības mentālā veselība piedzīvo smagu triecienu, seriāls ir lieliska iespēja ielūkoties sevī, gūt vērtīgas atziņas un, protams, arī vienkārši atpūsties," par seriāla "Tarakāni tavā galvā" idejas rašanos stāsta rakstniece un seriāla scenārija autore Zane Zusta.

“Mēs visi dzīvojam izaicinošā laikā, un arī seriāla varoņiem katram ir savs izaicinošs stāsts, ko viņi mēģinās risināt sižeta gaitā, gādājot par savu mentālo veselību. Traģikomiskā drāma profesionālas komandas un izcila aktieru sastāva izpildījumā palīdzēs arī skatītājiem paskatīties uz saviem ikdienas izaicinājumiem no jauna skatupunkta. Mums ir būtiski radīt un veidot vietējos stāstus, kas sasaucas ar Latvijas iedzīvotājiem, viņu ikdienu, svētkiem un pārdzīvojumiem, un seriālā aplūkotās tēmas ļaus saskatīt gan sevi, gan savus līdzcilvēkus," pauž Tet TV un izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda.

Foto: Publicitātes foto

Seriāls aplūkos tādas mūsdienās aktuālas tēmas kā pašapziņas trūkums, attiecības ar māti, greizsirdība, neuzticība, nespēja izrunāties un daudzas citas jomas, kas atpazīstamas lielākajai daļai sabiedrības. Galvenās lomas izpildītājs ir aktieris, režisors un komponists Toms Auniņš, bet seriālā redzēsim arī tādus lieliskus aktierus kā Ditu Lūriņu, Andri Keišu, Dārtu Daneviču, Antu Aizupi, Kristīni Nevarausku, Ingu Tropu, Imantu Stradu, Mārtiņu Upenieku, Eduardu Johansonu un citus.

"Ir liela atbildība ekranizēt grāmatas, kuras izpelnījušās lielu lasītāju atzinību," atzīst režisors Andrejs Ēķis, kurš pirmo reizi startē sev neraksturīgā žanrā. Viņš arī uzsver lielisko komandas darbu – seriāla operators ir Jānis Eglītis ("Homo Novus", "Pirmdzimtais"), tērpu māksliniece Odeta Birmane, seriālu producējušas Dita Celmiņa un Aija Ansone, savukārt seriālā notiekošo konsultējis psihoterapijas speciālists un arī vienas no grāmatu līdzautoriem Dr. Gatis Līdums.

Ieskaties seriāla uzņemšanas aizkulisēs: saite uz bildēm.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu