No Ukrainas devušies ceļā vēl trīs kuģi ar kukurūzu

LETA/UNN
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Saskaņā ar starptautisko vienošanos par labības eksporta atsākšanu no Ukrainas ostām piektdien devušies ceļā vēl trīs kuģi ar kukurūzu, paziņoja Ukrainas infrastruktūras ministrs Oleksandrs Kubrakovs.

Kuģis "Navistar" izgājis no Odesas ostas, bet kuģi "Rojen" un "Polarnet" - no Čornomorskas ostas, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstījis Kubrakovs.

Uz šiem kuģiem atrodas pavisam 57 000 tonnu kukurūzas, kas tiek vesta uz Turciju, Lielbritāniju un Īriju.

Visi trīs kuģi pa jūras humāno koridoru dodas uz Stambulu, kur tos pārbaudīs pagājušajā nedēļā atklātajā Ukrainas labības eksporta kopīgajā koordinācijas centrā. Tajā strādā civilais un militārais personāls no Ukrainas un Krievijas, kā arī Turcijas un ANO pārstāvji. Viņu galvenais uzdevums ir uzraudzīt, lai Ukrainas kuģi ar labības kravām droši pārvietojas pa noteiktajiem maršrutiem, kā arī uzraudzīt pārbaudes, vai kuģos uz Melno jūru un no tās netiek vesti aizliegti ieroči.

Pēc pārbaudes kuģi varēs doties uz galamērķi.

Līdz šim saskaņā ar vienošanos no Ukrainas bija devies ceļā viens kuģis, kas jau pārbaudīts koordinācijas centrā. Tas ar 26 000 tonnu kukurūzas izgāja no Odesas pirmdien un devās uz Libānu.

Ukraina un Krievija 22.jūlijā Stambulā parakstīja atsevišķas vienošanās ar Turciju un ANO par graudu eksporta atsākšanu no Melnās jūras ostām.

Ar ANO un Turcijas starpniecību panāktās vienošanās paredz izveidot drošus koridorus, pa kuriem Ukrainas kuģi var ienākt un izkļūt no trim Melnās jūras ostām Odesā un tās apkaimē.

Ukrainas lauksaimniecības sektors ir svarīgs labības avots pasaules tirgos, īpaši Tuvajos Austrumos un Āfrikā, kur situācija ap pārtikas nodrošinājumu ir sevišķi saspringta.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu