Pk, 12.08.2022.

Putina bijusī sieva Ludmila, viņas jaunais vīrs un miljoni, kas plūst no Maskavas

Izmeklē Navaļnija komanda
TVNET/LETA
Putina bijusī sieva Ludmila, viņas jaunais vīrs un miljoni, kas plūst no Maskavas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Diktators un Ludmila 2012.gadā
Diktators un Ludmila 2012.gadā Foto: Reuters/ScanPix

Krievijas diktatora Vladimira Putina bijusī sieva Ludmila Očeretnaja un viņas vīrs Arturs Očeretnijs saņem no Maskavas mērijas, kā arī bankas "Gazprombank" un citiem uzņēmumiem miljoniem rubļu, turklāt viņiem pieder dzīvokļi un villa Francijā, Šveicē un Spānijā, konstatēts opozicionāra Alekseja Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) izmeklēšanā.

2013.gada vasarā Ludmila Putina pavēstīja, ka viņas laulība ar Vladimiru Putinu ir beigusies. 2015.gadā viņa apprecējās ar Arturu Očeretniju. Pēc šķiršanās, kā tika ziņots, "Putins Ludmilai neatdeva neko" no tā, kas bija minēts viņa deklarācijā.

Ludmila Putina bija 2000.gadā dibinātā fonda "Krievu valodas attīstības centrs" pilnvarotā.

No 2010.gada līdz šai dienai fonda direktors ir Arturs Očeretnijs, bet Putina ekssievai formāli ar fondu nav nekādas saistības.

Izmeklētāji min trīs lielākos centra sponsorus. Tie ir - Maskavas mērija, "Gazprombank" un uzņēmums "Severstaļ", kas pieder Putinam tuvajam oligarham Aleksejam Mordašovam.

Atbilstoši Navaļnija līdzgaitnieku aplēsēm trīs gadu laikā centrs no Maskavas mērijas saņēmis 175 miljonus rubļu (orientējoši trīs miljoni eiro).

Centrs saņēmis īpašumā 1774.gadā celto namu netālu no Kremļa un zemes gabalu.

"Ēka un zeme zem tās maksā kādus miljardus desmit, un ar ēkas iznomāšanu mūsu pārītis arī pelna," sacīts FBK pētījumā.

""Starppersonu komunikācijas attīstības centrs", kam valsts uzdāvinājusi ēku viņu supersvarīgajām lekcijām un semināriem, vienkārši iznomāja visas telpas šajā namā komercfirmai. Tās nosaukums ir "Meridian", un tā pieder personīgi Ludmilai Putinai-Očeretnajai," norāda Navaļnija līdzgaitnieki.

"Meridian" tālāk iznomājis telpas apakšnomniekiem, no kuriem lielākie ir bankas VTB un "Sberbank".

Pēc gada Očeretnijs nopircis 200 kvadrātmetru dzīvokli Davosā, Šveicē.

Malagā, Spānijā, Putina ekssievai FBK pētnieki atraduši divus dzīvokļus.

2013.gada decembrī, pusgadu pēc paziņojuma par Putinu pāra šķiršanos, uz Očeretnija vārda tika noformēta 5,3 miljonus eiro vērtā villa Angletā, Francijas dienvidrietumos. Tā atrodas līdzās Putina meitas villai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu