Pk, 30.09.2022.

Izsludināts iepirkums dronu informācijas sistēmas izveidei

TVNET/LETA
Izsludināts iepirkums dronu informācijas sistēmas izveidei
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA) ar Kohēzijas fonda atbalstu izsludinājusi atklātu iepirkumu konkursu par bezpilota gaisa kuģu pārvaldības un uzraudzības sistēmas informācijas sistēmas infrastruktūras izveidi, informēja CAA pārstāvji.

Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir šī gada 20.oktobris.

Vienotas informācijas sistēmas izstrādes un ieviešanas mērķis ir uzlabot gaisa satiksmes drošību un samazināt riskus - traucētus komercaviācijas un vispārējās aviācijas gaisa kuģu lidojumus saistībā ar neautorizētu bezpilota gaisa kuģu (dronu) lidojumiem lidlauku tuvumā. Ne mazāk svarīgs mērķis ir veicināt komunikāciju starp dronu lietotājiem, pilotējamās aviācijas pārstāvjiem, sabiedrību, uzraugošajām iestādēm un citiem Latvijas iedzīvotājiem.

Platformas pamatā ir datu apstrāde par dronu operācijām, kas nodrošinās pakalpojumu pieteikšanu, saņemšanu un informācijas apriti digitālā formā. Tādējādi tiks nodrošināta ātrāka pakalpojuma saņemšanas, informācijas pieejamības un informācijas apmaiņas iespēja bezpilota gaisa kuģu tālvadības pilotiem un sadarbības iestādēm.

Modernas un ērtas vienotas informācijas platformas nepieciešamību aptaujā apstiprinājuši turpat 80% Latvijas dronu nozares pārstāvji. Līdz ar jaunās platformas izstrādi tiks modernizēta arī CAA pakalpojumu pieejamība klientiem.

CAA direktors Māris Gorodcovs uzsver, ka jaunajai informācijas platformai jākļūst par stūrakmeni dronu dinamiskai attīstībai Latvijā un drošai kopējai Latvijas gaisa telpai. Lai sistēma būtu efektīva, nepieciešams nodrošināt ērtu, uzticamu un liela apjoma datu apmaiņu starp dronu lietotājiem, pakalpojumu sniedzējiem un ar šo jomu saistītajām iestādēm, kopumā uzlabojot civilās aviācijas drošumu un drošību.

2021.gadā CAA sāka darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" prioritārā virziena "Ilgtspējīga transporta sistēma" specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt drošību un vides prasību ievērošanu starptautiskajā lidostā "Rīga"" Kohēzijas fonda projekta "Bezpilota gaisa kuģu pārvaldības un uzraudzības sistēmas izveide" īstenošanu.

Projekta mērķis ir izveidot bezpilota gaisa kuģu jeb dronu pārvaldības un uzraudzības sistēmu, lai veicinātu vides un drošības pasākumus Latvijas gaisa telpā, kā arī novērstu nesankcionētus dronu lidojumus lidlauku tuvumā.

CAA īsteno valsts politiku civilās aviācijas drošības jomā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu