Šrēdera izslēgšanai no sociāldemokrātu rindām nav pamata, atzīst partijas arbitrāžas komiteja

TVNET/LETA/DPA
Šrēdera izslēgšanai no sociāldemokrātu rindām nav pamata, atzīst partijas arbitrāžas komiteja
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders
Bijušais Vācijas kanclers Gerhards Šrēders Foto: Carmen Jaspersen/AP

Bijušo Vācijas kancleru Gerhardu Šrēderu nav pamata izslēgt no sociāldemokrātu (SPD) rindām, atzinusi partijas arbitrāžas komiteja.

Šrēders neesot pārkāpis partijas statūtus, sadarbojoties ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu un ieņemot amatus Krievijas valsts uzņēmumos, pirmdien paziņojusi SPD Hannoveres nodaļa, kuras biedrs ir bijušais kanclers.

Šo lēmumu divu nedēļu laikā var pārsūdzēt.

Lieta pret Šrēderu tika ierosināta pēc tam, kad no dažādām partijas nodaļām tika saņemtas 17 prasības par viņa izslēgšanu.

Tomēr komiteja atzinusi, ka bijušais kanclers partijas statūtus neesot pārkāpis un ka viņam neesot pamata izteikt pat nosodījumu.

Šrēders pats vairākas nedēļas ilgušajā lietas izskatīšanā nav piedalījies un nav uz komiteju nosūtījis arī savu pārstāvi.

78 gadus vecais Šrēders, kurš bija Vācijas kanclers no 1998.gada līdz 2005.gadam, ticis plaši kritizēts par augstu amatu ieņemšanu Krievijas energokompānijās, un tikai pēc liela sabiedriskā spiediena bijušais kanclers maijā atteicās no Krievijas enerģētikas kompānijas "Rosņeftj" padomes priekšsēdētāja krēsla.

Vēlāk Šrēders arī paziņoja, ka neieņems amatu Krievijas gāzes koncerna "Gazprom" direktoru padomē, kuram viņš bija izvirzīts.

Vācijas parlaments maijā atņēma Šrēderam vairākas bijušā kanclera privilēģijas.

Taču nesenā intervijā privātajai raidorganizācijai RTL/ntv Šrēders kārtējo reizi atteicies distancēties no Putina.

Viņš arī iestājies par pretrunīgi vērtēto gāzesvadu "Nord Stream 2", kura darbības uzsākšana tika apturēta pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā.

Šrēders pēdējā laikā izvērsis arī atklātu kampaņu, cenšoties pārliecināt Rietumus, ka Ukrainai nepieciešams uzspiest Maskavas teritoriālo prasību apmierināšanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu